آران و بیدگل زیرساخت گردشگری ندارد

آران و بیدگل زیرساخت گردشگری نداردنایب رییس شورای شهر آران و بیدگل گفت: آران و بیدگل از مستعدترین شهرها در زمینه گردشگری است ولی اگر بدون هدف و اصولی نباشد جز تخریب چیزی ندارد.

علی اکبر قندانی در گفتگو با نیوزنگار فسیل در آران و بیدگل، در خصوص گردشگری چالش‌ها و فرصت‌ها اظهار کرد: به همان اندازه که گردشگری می‌تواند به رشد، توسعه شهر و اقتصاد کمک کند، می‌تواند مخرب و زیان آور نیز باشد و باید سعی شود با فرهنگ سازی عمومی بهترین استفاده را از ظرفیت‌های گردشگری به عمل آورد و گردشگری مسئولانه را تعمیم داد.

وی افزود: گردشگری با برنامه و اصولی ضمن گردش مالی خوب به اشتغال و رشد گردشگری کمک می‌کند واگر درست مدیریت شود به درآمد زایی پایدار برای جامعه هدف کمک می‌کند که در آن تمام قشرها از آن سود می‌برند و خود را در رشد و پیشرفت گردشگری سهیم می‌کنند.

نایب رییس شورای شهر آران و بیدگل گفت: وجود جاذبه‌های طبیعی و آثار فرهنگی و تاریخی کم نظیر در سطح شهرستان روزانه هزاران نفر گردشگر داخلی و خارجی را مجذوب خود می‌کند، ولی به دلیل نبود زیرساخت‌ها و امکانات اولیه بازدهی مناسبی ندارد و گاهی به ایجاد مشکلات فرهنگی و زیست محیطی ختم می‌شود.

قندانی تصریح کرد: روشن‌ترین نمونه این مساله، مدیریت منطقه نمونه گردشگری مرنجاب است که با وجود بالاترین جاذبه‌های گردشگری به دلیل سوء مدیریت و عدم ساماندهی برای مردم و دوست داران طبیعت مشکلاتی را پدید آورده است و مردم و دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی خواستار مشارکت و واگذاری منطقه مرنجاب به شهرداری آران و بیدگل هستند تا با ساماندهی سریع این منطقه ویژه شاهد رشد اقتصادی و فرهنگی در کل شهرستان باشیم و به رشد گردشگری شهرستان کمک کنیم.

انتهای پیام