آستارا نقش بسیار مهمی در کریدور شمال – جنوب دارد

آستارا نقش بسیار مهمی در کریدور شمال – جنوب دارد


معاون اقتصادی ظریف

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، گفت: تحول در کریدور شمال – جنوب در گرو اتصال راه آهن آستارا – رشت است .

به گزارش فسیل، غلامرضا انصاری  در سفر خود به بندر مرزی آستارا و بازدید از زیرساخت‌ها اقتصادی و گردشگری این شهرستان، در جمع نیوزنگارا ن، اظهار کرد: آستارا نقش بسیار مهمی در کریدور شمال – جنوب دارد .

وی با اشاره به اینکه در این سفر با ظرفیت‌های شهرستان مرزی بندر آستارا آشنا شدیم، ادامه داد: در حال بررسی هستیم که وزارت امور خارجه چه کمک‌هایی می‌تواند به این شهرستان داشته باشد .

انصاری با تأکید بر اینکه بیشتر مسایل مرتبط با رونق اقتصادی منطقه، مربوطه به سایر وزارتخانه‌ها است، افزود: آستارا در زمینه‌های تجاری و گردشگری دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است و مسئولان محلی و کشوری می‌توانند با بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها زمینه‌های اشتغالزایی را فراهم کنند .

وی از ایجاد تسهیلات برای گسترش تجارت در شهرستان سخن گفت و توضیح داد: تحول در کریدور شمال – جنوب در گرو اتصال راه آهن آستارا – رشت است .

به گزارش فسیل، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه در جریان این سفر از منطقه ویژه اقتصادی بندر، مجتمع ساحلی و گردشگری سفیر امید، پایانه و پل مرزی، مرز زمینی جمهوری اسلامی ایران با کشور جمهوری آذربایجان، پل ریلی و بارانداز راه آهن این شهرستان بازدید کرد و با چگونگی فعالیت این مراکز آشنا شد.

انتهای پیام