آمادگی جهاد دانشگاهی قم برای آموزش دانشجویان خارجی

آمادگی جهاد دانشگاهی قم برای آموزش دانشجویان خارجیرییس جهاد دانشگاهی استان قم از آمادگی دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، به منظور آموزش دانشجویان خارجی نیوز داد.

به گزارش فسیل، دکتر محمد حیدریز در دیدار با آیت الله اعرافی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی از معدود نهادهایی است که رویش آن  از انقلاب اسلامی بوده است و مقام معظم رهبری نیز هرساله به اهمیت جهاددانشگاهی تاکید دارند و آن را از معدود نهادهای رویش انقلاب می‌دانند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی در زمانی که سیاست زدگی در دانشگاه‌ها به وجود آمده بود، تشکیل شد و در تعطیلی دانشگاه‌ها، جهاد دانشگاهی خلاء وجود یک محیط علمی و پژوهشی را پر کرد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد استان قم تصریح کرد: در امر پژوهش نیازهایی در کشور وجود داشت و هیچ نهادی پیگیر آن نبود و جهاد دانشگاهی انجام این امورات را عهده‌دار شد؛ بعضی رشته‌های تحصیلی که در دانشگاه‌ها وجود نداشت، در دانشگاه‌های جهاد دانشگاهی ایجاد شد؛ همچنین خلاهای آموزش‌های مهارتی که در دانشگاه‌ها وجود دارد را جهاد دانشگاهی پوشش داد تا  فارغ‌التحصیلان بتوانند با آموزش یک حرفه، وارد بازار کار شوند.

ذخیره‌سازی بند خون ناف در جهاد دانشگاهی استان قم

وی همچنین به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان قم اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی استان در خصوص مسائل فرهنگی بسیار خوب وارد شده است و برنامه‌های دقیق و ثمربخشی را به انجام رسانده است؛ همچنین واحد جهاد دانشگاهی استان، سومین مرکز در کشور است که ذخیره خون بند ناف را انجام می‌دهد و کارهای پژوهشی این طرح مهم انجام شده است و با عملیاتی شدن آن می‌توان بسیاری از بیماری‌های مزمن را درمان کرد.

حیدری با اشاره به مشکل ناباروری در زوج‌های جوان، افزود: ضریب نفوذ این مشکل نسبت به بیماری‌های دیگر بسیار بالاست و این می‌تواند خطرساز باشد؛ آمار ناباروری در کشور به 1.9 نفر رسیده است و 20 درصد زوج‌های ایرانی مشکل ناباروری دارند.

وی تصریح کرد: پیش از این که جهاد دانشگاهی در این موضوع وارد شود، دو مرکز درمان ناباروری در کشور وجود داشت که آن هم تکنولوژی و علوم لازم را در اختیار نداشتند و بسیاری از زوج‌ها برای درمان به خارج از کشور مهاجرت می‌کردند که باعث مشکلات بسیاری می‌شد؛ از زمانی که جهاد دانشگاهی وارد بحث درمان ناباروری شد، 80 مرکز پیشرفته درمان در کشور تشکیل شد و بسیاری از این زوج‌ها درمان شدند؛ یکی از مراکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی در استان قم مشغول فعالیت است و به زوج‌ها ارائه خدمت می‌کند.

رییس جهاد دانشگاهی استان قم اظهار کرد: خیرین می‌توانند در زمینه‌های درمان ناباروری و ذخیره خون بند ناف بسیار کمک کنند و خانواده‌هایی را که توانایی مالی ندارند، برای درمان مساعدت کنند.

وی بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی آمادگی دارند تا دانشجویان خارجی و فرزندان طلاب خارجی را در رشته‌های خاص آموزش بدهد تا هم منجر به اخذ مدرک معتبر شود و هم برای آن‌ها پس از مهاجرت باعث ایجاد شغل شود.

انتهای پیام