ابراهیم زاده: به دنبال نتیجه خوب مقابل پیکان هستیم/کی روش به ما هم حق بدهدبه گزارش فسیل و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ برتر، منصور ابراهیم زاده در نشست خبری پیش از دیدار با پیکان گفت: سال نو و روز پدر را به همه دوستان تبریک می‌گویم، مسیری که ما بعد از آمدنمان طی کردیم این بود که در بازی‌هایمان امتیازات لازم را کسب کنیم تا سپاهان به شرایط عادی برگردد و پس از این برای بازگشت سپاهان به جایگاه اصلی‌اش تلاش کنیم.

وی افزود: ما یک بازی سخت مقابل پیکان داریم که این تیم به دنبال کسب سهمیه آسیایی است، البته ما بدون برنامه نیستیم و به دنبال این هستیم تا نتیجه خوبی مقابل پیکان بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اظهارات کی‌روش مبنی بر ناآماده بودن ملی‌پوشان داخلی گفت: امروزه تمام تیم‌های از GPS استفاده می‌کنند و می‌توان شرایط هر بازیکن را پس از بازی مشاهده کرد. ما آمار بازیکنان ملی‌پوش را پس از هر بازی برای تیم ملی می‌فرستیم، علی کریمی و سعید آقایی در هر بازی بالای ۱۲ کیلومتر دوندگی دارند و شرایطشان مطلوب است.

وی ادامه داد: اگر بازیکنان در بخشی مشکل دارند باید به ما اطلاع بدهند تا ما روی آن بخش کار کنیم و شرایط آن بازیکن برای باشگاه و تیم ملی بهبود یابد. وقتی نزدیک بازی‌های تیم ملی و باشگاهی می‌شود بازیکنان به دنبال این هستند که مصدوم نشوند.

ابراهیم زاده اظهار کرد: بازیکنان یک ماه در اختیار تیم ملی بودند و تیم ملی می‌تواند شرایط آن‌ها را بهبود ببخشد، از پایان لیگ تا آغاز جام جهانی ۴۰ روز وقت است و زمان خوبی است که بازیکنان برای جام جهانی به خوبی آماده شوند. به نظر من کی‌روش هم حق دارد ولی باید این را در نظر بگیرد که شرایط خاص ما در ایران و اینکه بازیکن یک روز پیش از بازی باشگاهی به تیم می‌رسد سخت است.

وی تصریح کرد: من بازی تیم ملی را که دیدم، به غیر از حاج صفی و جهانبخش آیا بازیکنان لژیونر دیگر شرایط آرمانی داشتند؟ شاید دلیلی که قدوس بازی نمی‌کند همین مسئله باشد. باید این مسائل را در نظر بگیریم.

سرمربی سپاهان گفت: کی‌روش باید به این فکر کند که به همه بازیکنان داخلی و لژیونر نیاز دارد. باید تعامل کاری وجود داشته باشد تا نه برای تیم ملی و نه برای باشگاه‌ها مشکل پیش بیاید. برای سال آینده و جام ملت‌های آسیا باید طوری برنامه‌ریزی کنیم تا بازیکنان پس از هر بازی دوستانه چهار روز قبل از مسابقات باشگاهی در اختیار تیم‌ها باشد و به نظر من باید به این مسائل رسیدگی شود.

ابراهیم‌زاده در پاسخ به این سؤال که آیا از بازیکنان ملی‌پوشش استفاده می‌کند اظهار کرد: بازیکنان ملی‌پوش سه جلسه با ما تمرین کردند و مسلماً اگر نیاز داشته باشیم از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

او در ادامه درباره مشکلات سپاهان در این فصل بیان کرد: برای صحبت کردن درباره این مسئله نیاز به زمان زیادی دارد، منتها تغییر و تحول زیاد در هر بخش می‌تواند مشکل ساز شود. در سپاهان تغییرات زیادی در بخش‌های مختلف باشگاه رخ داده است و امسال ۸۰ درصد بازیکنان تغییر کرده‌اند. سپاهان در هر بازی تغییرات زیادی در ترکیبش داشت ومسائل روحی و روانی هم یک آیتم دیگر بود.

ابراهیم زاده افزود: ما باید تلاش می‌کردیم تا خود باوری را به بازیکنان برگردانیم. و وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که چند بازیکن آمادگی حضور در تیم ملی را دارندکه ما باید به آن‌ها باور داشته باشیم.

سرمربی سپاهان در پایان درباره برنامه‌های این باشگاه برای جذب بازیکن و صحبت‌هایی مبنی بر مذاکره سپاهان با مسلمان تصریح کرد: مسلماًً چه من به عنوان مربی و چه باشگاه بازیکنانی را در نظر داریم، من با مسلمان صحبتی نکردم. من نظرم این است که اگر باشگاهی بازیکنی را می‌خواهد باید سرمربی با آن صحبت کند تا با تفکرات هم آشنا شوند. آیا تیمی هست که بازیکنی با خصوصیات مسلمان را دوست نداشته باشد؟ همه تیم‌ها خواهان او هستند. آیا کسی هست که بازیکنی مثل علیپور را دوست نداشته باشد؟

وی ادامه داد: طبق آیین نامه هم ۶ ماه پیش از اتمام قرارداد بازیکنان می‌توان با آن‌ها مذاکره کرد، ما به خیلی از این بازیکنان فکر می‌کنیم ولی در حال حاضر پرسپولیس در شرایط خاصی است. پرسپولیس هم باید آرامش داشته باشد تا در آسیا هم نتیجه بگیرد.