اجرای برنامه نوروزگاه در روستای هدف گردشگری «کریمه»

اجرای برنامه نوروزگاه در روستای هدف گردشگری «کریمه»رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان گفت: ۱۴ غرفه فروش صنایع دستی در تعطیلات ایام نوروز در سرایان پذیرای گردشگران و مسافران است.

به گزارش فسیل، «محمد عرب» در جمع نیوزنگاران اظهار کرد: برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی با ۱۴ غرفه و برپایی پنج سیاه چادر عشایری در سرایان و سه قلعه، برگزاری جشنواره غذاهای محلی شهرستان در روز ۱۱ فروردین همزمان با ولادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) با اجرای موسیقی محلی از برنامه‌های میراث‌فرهنگی شهرستان سرایان در ایام نوروز است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سرایان خاطرنشان کرد: هم‌چنین در ایام نوروز اجرای مراسم نوروزگاه در اقامتگاه بوم‌گردی زرین چاه در کویر سه قلعه، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی شهرآیسک، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و اجرای برنامه نوروزگاه در روستای هدف گردشگری «کریمو» را داریم.

عرب ادامه داد: در محل نمایشگاه صنایع‌دستی شهرسرایان همه روزه پخت غذاهای سنتی نظیر آش و کشک محلی، تولید و عرضه لبنیات محلی، برپایی سفره‌خانه سنتی و فروش دم‌نوش‌های گیاهی و راهنمای مسافران و گردشگران صورت می‌پذیرد.

وی افزود: در جهت اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در شهرستان سرایان خانه معلم و هنرستان امام رضا(ع) و در روستای کریمو دبستان شهید نعمتی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی نمکزار و زرین چاه در کویر سه قلعه و اقامتگاه بوم‌گردی عمارت میرزا در روستای نوده تجهیز و تکمیل شده است.

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: چاپ نقشه راهنمای گردشگری شهرستان و معرفی جاذبه‌های تاریخی وگردشگری به تیراژ ۴۰۰۰ عدد را نیز برای ایام نوروز انجام دادیم.

عرب در زمینه جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرستان سرایان اظهار کرد: شهرستان سرایان یکی از مناطق قدیمی و کهن  چند صدساله به شمار می‌رود که آثار باستانی فراوانی در منطقه چون آب انبارهای متعدد، آرامگاه تورانشاه و مسجد آهنگران گواه این مطلب است.

وی تصریح کرد: از دیگر آثار تاریخی و قدیمی شهرستان سرایان می‌توان به خانه هروی سه قلعه، مسجد جامع دو حصاران، خانه حسام الدیوان، بادگیر میرعلی آقا و خانه یزدانی اشاره کرد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سرایان یادآور شد: در شهر سرایان جاذبه‌های طبیعی فراوانی برای گردشگری نیز وجود دارد که از آن جمله می‌توان به روستای هدف گردشگری کریمو و دشت لاله اشاره کرد.

انتهای پیام