اختصاص هزار میلیارد تومان برای گازرسانی در سیستان وبلوچستان

اختصاص هزار میلیارد تومان برای گازرسانی در سیستان وبلوچستان‌نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود هزارمیلیارد تومان منابع مالی برای توسعه طرح گازرسانی در استان سیستان وبلوچستان پیش بینی شده است‌.

‌به گزارش فسیل- ‌امینی فرد در جمع نیوزنگاران بیان کرد: این منابع مالی از مابه‌التفاوت قیمت صادرات گاز جذب خواهد شد‌.

امینی‌فرد همچنین با اشاره به امکانات و قابلیتهای شهرستان ایرانشهر و لزوم توسعه زیرساختهای منطقه ادامه داد: توسعه اماکن فرهنگی، ایجاد شغل و ریشه یابی برخی ناهنجاری‌های اجتماعی از نیازهای اساسی این شهرستان است‌.

وی در ادامه گفت: ساختار انتظامی ایرانشهر قدیمی است و با وجود تلاش‌هایی که نیروی انتظامی دارد، ولی از آن جا که این ساختار متناسب با ماموریت‌های محوله نیست، ممکن است مشکلاتی خارج از اشراف انتظامی اتفاق بیفتد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گفت: ماجرای اخیر ایرانشهر از چند جنبه قابل بررسی است، سوال بسیاری این بود که چرا این حادثه در ایرانشهر که از نظر تمدنی، سابقه‌ای طولانی دارد و به گفته مسئول مرکز فرهنگی بلوچستان است، اتفاق افتاده است؟ باید گفت که این گونه حوادث می‌تواند در هر نقطه‌ای از دنیا رخ دهد و حتی در جوامع مدرن و پسامدرن هم وجود دارد.

امینی فرد افزود: این پرونده مفتوح است و دقیق نمی‌توان گفت که چند نفر آسیب دیده‌اند؟ بهتر است که تشکیلات قضایی در این باره اطلاع رسانی انجام دهد، نمی‌توان منکر این حادثه شد و ابعاد آن به زودی مشخص خواهد شد، اگر یک نفر هم شاکی باشد جا دارد که مورد بررسی ویژه قرار گیرد.

نماینده ایرانشهر در مجلس ادامه داد: در این باره با معاون حقوقی رئیس جمهور و روسای فراکسیون‌های تخصصی، جلسات و پیگیری‌هایی انجام شد و قرار است در فضای آرام تری تعدادی از اعضای برخی فراکسیون‌های مجلس از استان و ایرانشهر بازدید کنند و دستاوردهای خود را برای اقدام های بعدی به اطلاع مسئولان برسانند.

به گفته وی، هر اندازه که از ابعاد نیوزهای منفی کاسته شود، به نفع استان است، البته می‌طلبد این گونه موارد در مراجع مربوط  کارشناسی و بررسی شود، ممکن است هر پدیده اجتماعی مورد سوء استفاده دشمنان واقع شود که باید هوشیاری لازم را در این باره داشته باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس‌ همچنین در خصوص شایعاتی در خصوص تقسیم استان نیز تصریح کرد: تقسیم استان یکی از موضوعاتی است که هر چند سال یکبار مطرح می‌شود و در موقعیت کنونی اکثر نمایندگان استان مخالف آن هستند‌.

وی بیان کرد: باید از ظرفیت‌های استان بصورت یکجا استفاده کرد و تقسیم استان سبب کاهش توانمندی‌های آن می‌شود‌.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس‌ ادامه داد: وجود منطقه آزاد چابهار و توانمندی‌های ایرانشهر در جنوب در کنار ایجاد منطقه آزاد در سیستان می‌تواند سیستم یکپارچه‌ای را ایجاد کند که شکوفایی استان را در بر‌داشته باشد‌.

امینی فرد افزود: همچنین پیوستگی قومی خاصی بین اقوام بلوچ و سیستانی وجود دارد که از جمله مزیت‌های نسبی استان است و تقسیم استان سبب کاهش این مزیت می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: خرد شدن واحدهای جغرافیایی با منافع ملی ما منافات دارد و باید حرکت به سمت همگرایی باشد.

انتهای پیام