اختصاص 124 میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان کمیته امداد در ایلام

اختصاص 124 میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان کمیته امداد در ایلام«ضیاء رضایی» با حضور در دفتر فسیل، اظهار کرد: رسانه‌ بهترین ظرفیت برای تشریح خدمات نظام از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) و اعتماد سازی برای جلب مشارکت‌های مردمی است و نیوزگزاری دانشجویان ایران در این زمینه همواره کمک‌کار بوده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های مشترک کمیته امداد و جهاددانشگاهی در سطوح ملی و استانی، گفت: جهاددانشگاهی در زمینه آموزش مددجویان و مشاوره شغلی کارهای مناسبی را انجام داده و در توانمندسازی جامعه هدف منشاء خدمات اثرگذاری بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) از اختصاص 124 میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان استان نیوز داد و تصریح کرد: این نهاد نه تنها به مددجویان بلکه به اقشار آسیب‌پذیر که توان اجرای کار دارند اما تحت حمایت نیستند نیز کمک می‌کند.

رضایی هدف از کمک به این اقشار را جلوگیری از ورود آنان به چرخه‌ی حمایت و کمک به ایجاد اشتغال اعلام کرد.

وی از آغاز ساخت 222 واحد مسکونی برای مددجویان با کمک خیّرین و بسیج سازندگی نیوز داد و گفت: از ابتدای امسال 952 مورد کمک در حوزه مسکن به مددجویان شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اعطای کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان را از دیگر خدمات این نهاد به جامعه‌ی هدف عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه در این زمینه هیچ یک از متقاضیان پشت نوبت نمی‌ماند و این کمک‌ها به صورت نقدی و در صورت هم‌افزایی با خیّرین این کمک‌ها به صورت غیرنقدی به جامعه هدف رسانده می‌شود.

رضایی تعداد مددجویان امداد استان را 22 هزار خانوار اعلام کرد و با اشاره به افزایش 14 درصدی مستمری جامعه هدف، گفت: تلاش امداد توانمندسازی خانواده‌ها و استقلال معیشتی آنان است.

وی تصریح کرد: با همت مددکاران و تلاش مددجویان و هم‌ افزایی دیگر دستگاه‌ها و بانک‌ها این نهاد در سال 1396 مانند سال‌های قبل به عنوان دستگاه برتر استان در زمینه ایجاد اشتغال معرفی شد.

انتهای پیام