ارتش همواره به اعتماد امام راحل پاسخ داده است

ارتش همواره به اعتماد امام راحل پاسخ داده استنماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ارتش همواره به اعتماد امام راحل پاسخ داده است.

به گزارش فسیل، آیت‌الله «علی خاتمی» در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به فرا رسیدن مبعث پیامبر اسلام(ص)، گفت: خداوند در آیات قرآن کریم همواره در دو جا بر انسان منت می‌گذارد و آن را بیان می‌کند و یادآور می‌شود که یکی از آن‌ها مربوط به بعثت پیامبر(ص) است.

وی ادامه داد: وظایف جامع پیامبر(ص) در سه محور توسط پروردگار مطرح می‌شود و این شامل خواندن آیات قرآن، بیان نشانه‌های الهی و تربیت بشر است. پیامبران آمده‌اند تا کارخانه آدم‌سازی ایجاد کنند. پیامبران باید استعدادهای فطری بشر را شکوفا کنند.

امام جمعه زنجان اظهار کرد: 29 فروردین‌ماه نیز در تقویم ایران اسلامی با نام ارتش نام‌گذاری شده است که در 19 بهمن سال 57، اولین گروه ارتش و نظامیان با نام همافران در برابر تمام خطرات جان خود را در دست گرفتند و در شرایط خفقان در خیابان ایران رژه رفتند و با حضرت امام خمینی(ره) پیمان بستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان افزود: این مسأله برای دشمنان سخت آمد و دشمنان در صدد نابودسازی ارتش قدم برداشتند که با بصیرت امام(ره) و نام‌گذاری 29 فروردین به نام روز ارتش این توطئه خنثی شد.

وی ادامه داد: ارتش به اعتماد امام(ره) همواره پاسخ داده است و هر کجا که ضد انقلاب و دشمنان توطئه کرده‌اند سینه سپر کرده است و نشانه این رشادت‌ها و ایثارها را می‌توان در هشت سال دفاع‌مقدس جستجو کرد، چون ارتشی که با پوست و استخوان جنگ را تجربه کرده باشد، یک ارتش واقعی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در خصوص شعار سال مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» تصریح کرد: مقام معظم رهبری در شروع سال جدید با بیان شعار سال، نقشه راه را برای ایرانیان مشخص کردند و از مردم و مسئولان و جوانان خواستند دست در دست هم دهند و برای اعتلای ایران گام بردارند.

خاتمی با اشاره به وجود ظرفیت‌های بسیار در کشور، خاطرنشان کرد: ما ظرفیت‌های زیادی در کشور داریم که تاکنون از آن‌ها استفاده نشده و اکنون زمان آن رسیده است که این ظرفیت‌ها را به کار گیریم و از ظرفیت‌های موجود که شامل وجود دانشمندان بسیار، مزیت کشاورزی، ظرفیت بهداشت و درمان و جنگل و مراتع و معدن فراوان است، استفاده ببریم.

انتهای پیام