ازدواج 88 زوج در فاز دوم طرح «دوباره زندگی»

ازدواج 88 زوج در فاز دوم طرح «دوباره زندگی»مدیرکل کمیته امداد استان قم، از ازدواج مجدد 88 زوج در فاز دوم طرح دوباره زندگی نیوز داد.

به گزارش نیوزنگار فسیل، «اکبر میرشکار»، ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان قم در سالن جلسات استانداری قم اظهار کرد: بحث طلاق و بیکاری به‌صورت جدی در کشور وجود دارد و کمیته امداد 4000 نفر از زنان را به‌علت طلاق تحت پوشش قرار داده است که درصد زیادی از این طلاق‌ها به‌علت اعتیاد است.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت طلاب خواهر و برادر و  با رویکرد اسلامی به این مسأله نگاه کردیم و در این‌باره  460 خانواده را مد نظر قرار دادیم و در فاز اول 150مورد را اجرایی کردیم، بازسازی فکری و اخلاقی به صورت جامع در زوجین انجام شد و از طرفی همسرانی که به‌علت اعتیاد در معرض آسیب‌های اجتماعی بودند، به کمپ‌ها معرفی شدند، سم‌زدایی انجام شد و باورشان را با بهره‌مندی از اساتید نیوزه تغییر دادیم و دوره 3 ماهه برای آن‌ها برگزار کردیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم تصریح کرد: با رایزنی‌ها از طریق کاریابی، اشتغال برای مردان ایجاد و وام‌های اشتغال اعطا شد تا مشکل اشتغال آنان رفع و جشن «دوباره زندگی» برای 150 نفر از زوج‌ها، مدتی پیش برگزار شد، این طرح بازتاب خوبی داشته است و در هفته گذشته تعداد زیادی از افراد غیر تحت پوشش که شرایط مشابه داشتند، تقاضا دادند تا این کار برای آن‌ها انجام شود.

 

وی ادامه داد: در فاز دوم طرح، اقدامات برای 88 مورد دیگر در حال انجام است و در نیمه ماه رمضان جشن ازدواج مجدد آن‌ها برگزار می‌شود، هم‌چنین فاز سوم طرح نیز در حال اجرایی شدن است و افراد شناسایی شده، به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شدند.

میرشکار یادآور شد: این طرح باید در دامنه کل شهر اجرا شود و از ظرفیت‌های دستگاه‌ها مانند آموزش و پرورش و بهزیستی استفاده شود، طلاق و اعتیاد یکی از معضلات جامعه است و دغدغه ما این است که برنامه را به کل جامعه گسترش بدهیم و این طرح بسیار بزرگی است که توسط کمیته امداد اجرا شده است.

انتهای پیام