استان زنجان، گورخواب ندارد – فسیل

استان زنجان، گورخواب ندارد – فسیل


گورستان‌خوابی

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: استان زنجان پدیده گورخوابی ندارد.

به گزارش فسیل، محمد محمدی‌قیداری عصر امروز در آیین افتتاح مرکز شلتر و مرکز شناسایی، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی زنجان، اظهار کرد: بعد از مباحثی که در رابطه با گورخواب‌های برخی استان‌ها مطرح شد، بنا به دستور مدیریت استان این مسئله در استان پیگیری و بررسی شد. 

این مسئول با بیان اینکه در استان زنجان، گورخوابی وجود ندارد، ادامه داد: پس از بررسی مشخص شد که در استان ۷۰ الی ۸۰ معتاد کارتن‌خواب وجود دارد که در حال ساماندهی این معتادان و پیشگیری در سطوح اولیه هستیم. 

وی افزود: در بحث موادمخدر استان زنجان جزو استان‌های پاک محسوب شده و در محله‌های شهری و روستایی آموزش‌های متعددی برای پیشگیری انجام می‌شود. 

محمدی‌قیداری خاطرنشان کرد: در استان ۱۲ کمپ وجود دارد که ۷ الی ۸ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهند. همچنین مراکز متادون‌درمانی، مراکز درمان سرپایی و اقامتی نیز زیرنظر بهزیستی وجود دارد. 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: باید معتاد بیمار تلقی شود تا راحت‌تر تحت درمان قرار گیرد و این مرکز برای افرادی که به کمپ‌ها مراجعه نمی‌کردند، مکان در دسترس‌تری است. همچنین خط ۱۲۳ این سازمان به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند. 

وی تصریح کرد: در حال حاضر یک اورژانس سطح یک در شهرستان زنجان، دو اورژانس سطح دو در ابهر و خدابنده و دو اورژانس سطح سه در خرمدره و طارم وجود دارد.

انتهای پیام