استقلال هم حضور در یک هشتم نهایی را قطعی کردبه گزارش فسیل، در چارچوب رقابت‌های هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب از ساعت ۲۰ تیم استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان الریان قطر بود.

در این دیدار استقلال کار را خوب آغاز کرد و با گلزنی سرور جباروف در دقیقه ۴ از مهمان پیش افتاد و در ادامه نیز گل دقیقه ۵۸ وریا غفوری از روی نقطه پنالتی برتری ۲ بر صفر استقلال را در این دیدار رقم زد.

استقلال با پیروزی در این دیدار ۹ امتیازی شد و صعود خود را از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد. در دیگر دیدار این گروه تیم‌های العین امارات و الهلال عربستان به مصاف هم رفته‌اند که تا دقیقه ۸۵ آن دیدار با نتیجه ۲ بر یک به سود العین دنبال می‌شود، در صورتی که العین پیروز آن دیدار شود این تیم ۷ امتیازی می‌شود و استقلال در صورت تساوی در دیدار پایانی برابر الهلال هم می‌تواند صدرنشینی خود را قطعی کند اما اگر آن دیدار با نتیجه جز پیروزی العین به پایان برسد استقلال همین حالا صدرنشینی خود را قطعی کرده است.

گفتنی است استقلال در صورت صدرنشینی و ذوب آهن در صورت صعود به عنوان تیم دوم در مرحله یک هشتم نهایی با یکدیگر بازی می‌کنند.