امام جمعه اصفهان: دولت با انتخاب راه درست می‌تواند قیمت‌ها را کنترل کند

امام جمعه اصفهان: دولت با انتخاب راه درست می‌تواند قیمت‌ها را کنترل کندائمه جماعت سراسر کشور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تأکید بر ضرورت برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم و برخورد جدی با اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی در ادامه تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به دستور رهبری را یکی از راهبردهای خوب در برطرف کردن مشکلات دانستند و گفتند که این شورا باید مقابله با جنگ اقتصادی دشمن را در مدت زمانی کوتاه اجرایی کند.

تأکید امام جمعه قم بر برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم

به گزارش فسیل، آیت‌الله سید «محمد سعیدی» امام جمعه قم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس، برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: گرانی و رکود مردم را در تنگناهای اقتصادی قرار داده انتظار می‌رود رئیس‌جمهور و مسئولان برای حل مشکلات کشور تلاش مضاعف کنند.

امام‌جمعه قم افزود: دیگر شنیدن نیوز تاراج بیت‌المال و فرار غارتگران برای مردم کشور قابل تحمل نیست.

وی اظهار کرد: تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به دستور رهبری یکی از راهبردهای خوب در رفع مشکلات بود این شورا باید مقابله با جنگ اقتصادی دشمن را در مدت زمانی کوتاه اجرایی کند.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: تقویت تولید و اشتغال و سرمایه‌گذاری و رفع معضل بیکاری و سخن گفتن با مردم به صورت شفاف اهمیت زیادی دارد این خواسته صریح رهبری و عموم مردم ایران است.

سعیدی در خصوص مدیریت بازار ارز و سکه گفت: از اقتصاددانان ماهر و صاحب نظران انقلابی و علاقه مند به کشور در حوزه مسائل مالی و پولی استفاده شود. دولت با هم‌افزایی بسته‌های تکمیلی را جهت رفاه حال مردم اعلام کند و بر حسن اجرای سیاست‌ها با مدیریت صحیح به بازار ارز و سکه نظارت کند و متخلفین و اهمال‌کاران را عزل و مجرمین به دستگاه قضائی معرفی کند.

اروپا و آمریکا دشمنان قسم‌خورده ما هستند

«علم‌الهدی» امام جمعه مشهد هم امروز در خطبه‌های نماز جمعه با بیان این‌که اروپا و آمریکا فرقی با هم ندارند، اظهار کرد: اروپا و آمریکا دشمنان قسم‌خورده ما هستند و اختلاف تنها در روش است. اروپایی‌ها واقعاً طرفدار ما نیستند و می‌خواهند همان کاری را انجام دهند که آمریکا انجام داده است، چون مسائل و منافعشان با هم مشترک است، اما هر کدام با یک روش و سیستم به میدان آمده‌اند. امروز وضع ما نسبت به مسلمانان آن زمان بسیار بهتر است.

وی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند هم‌اکنون که آمریکا این کار را با ما انجام داده، انگلیس و فرانسه‌ ناپاکی که قرن‌ها دشمنی، عداوت و ناپاکی آن‌ها بر ما ثابت شده، معامله کنیم، قرآن بیان می‌کند که این منطق منافقین در جنگ احزاب بود. شما مذاکره کردید و دلار سه هزار تومان را به 10 هزار تومان رساندید. مگر کار دیگری کردید؟ باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟ باز هم می‌خواهید همان راه را پیش ‌ببرید؟ این حرف بنده نیست حرف قرآن است.

تحریم فرصتی برای سازندگی کشور است

«دری نجف‌آبادی» خطیب جمعه اراک در خطبه‌های امروز اراک با تأکید بر این‌که ملت ما به برکت مقاومت می‌تواند قلل بزرگی را فتح کند، افزود: تحریم فرصتی برای سازندگی کشور است.

وی با تاکید بر حرکت امیدوارانه در کشور گفت: با فکر و تلاش مجاهدانه می توان شرایط موجود را با موفقیت پشت سر گذاشت. تمامی مراکز علمی صنعتی و تحقیقاتی باید به محل پیشرفت و کسب عزت تبدیل شوند .

امام جمعه اراک تحریم را فرصتی برای سازندگی کشور دانست و گفت: آمریکا در 400 سال گذشته با غارت دیگر کشورها به آمریکای امروز تبدیل شده است. ما غارتگر نیستیم و نباید اسیر دلار آمریکا شویم .

دری نجف آبادی افزود: با سیاست‌های اخیر دولت آرامش نسبی در بازار ارز بوجود آمده است. در این شرایط باید برای صادرات برنامه ریزی انجام شود. استان مرکزی توان دستیابی به صادرات غیر نفتی تا حدود 1.5 میلیارد دلار را داراست .

وی بر لزوم نظارت دولت بر قیمت‌ها به‌ویژه درخصوص کالاهای اساسی و واجبات زندگی مردم تأکید کرد و گفت: یک پیشنهاد برای افزایش مشارکت مردم استان در سرمایه‌گذاری‌ها، ایجاد شرکت سرمایه‌گذاری استانی با مشارکت مردم در قالب سهامی عام است. در این صورت مردم می‌توانند نسبت به خرید سهام شرکت‌های بزرگ نفتی استان اعم از نیروگاه، پالایشگاه و پتروشیمی اقدام کنند تا هم سرمایه‌های موجود در دست مردم به جریان بیفتد و هم اقدامی صورت گیرد که آثار تورمی بهمراه ندارد.

دری نجف آبادی بر لزوم تلاش دولت برای رفع معضل بیکاری تاکید کرد و گفت: رکود بدتر از تورم است و نباید به جامعه تحمیل شود. در این میان نقدینگی بانک ها و موسسات اعتباری می تواند در رفع مشکلات اقتصادی بسیار تأثیرگذار باشد.

آمریکا قابل اعتماد نیست

آیت‌الله «علی خاتمی» نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم گفت: آمریکا طرف قابل اعتماد نیست، چون به راحتی زیر همه وعده‌های خود زده است.

وی خاطرنشان کرد: شرایط کنونی کشور چون جنگ احزاب است، مقام معظم رهبری طی سخنانی در روز ۱۴ خردادماه به توطئه و نقشه‌های شوم آمریکا علیه ایران اشاره فرمودند که همگی نشان از درایت و سیاست درست ایشان دارد، ۱۲ سال ایران تحت مذاکرات بین‌المللی بر سر میز مذاکره با آمریکا نشست اما دولت‌مردان این کشور به راحتی زیر همه وعده‌هایش زده است.

امام جمعه زنجان افزود: پس نمی‌توان بر روی چنین طرف مذاکره‌کننده‌ای که سست وعده است، دوباره پای میز مذاکره نشست چون آمریکا قابل اعتماد نیست و ملت ایران با وحدت همیشگی، قدرت خود را در برابر فشارهای همه‌جانبه دشمن به نمایش خواهند گذاشت.

جنس مدیران اقتصادی امروز باید از جنس فرماندهان هشت سال دفاع مقدس باشد

حجت الاسلام و المسلمین «حسن علیدادی سلیمانی» امام جمعه کرمان در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: جنس مدیران امروز در جنگ اقتصادی باید از جنس فرماندهان هشت سال دفاع مقدس باشد، هم‌چنین همه دستگاه‌ها وظیفه دارند که با اخلالگران و مفسدان افتصادی بدون نگاه سیاسی و جناحی برخورد قاطع داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که دشمن به دنبال ناامید و مأیوس کردن مردم است و ما داخلی‌ها نیز نباید اشتباه و خطایی کنیم، افزود: در جنگ اقتصادی هستیم و مدیران باید با حرکات جهادی و شبانه‌روزی عملیات‌های دشمن علیه ما را خنثی کنند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: جنس مدیران امروز در جنگ اقتصادی باید جنس فرماندهان هشت سال دفاع مقدس باشد، همچنین همه دستگاه‌ها وظیفه دارند که با اخلالگران و مفسدان افتصادی بدون نگاه سیاسی برخورد قاطع داشته باشند.

مسئولان فارغ از سیاسی گیم با مفسدین اقتصادی مبارزه کنند

«محمدرضا ناصری‌یزدی» امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته 19 مردادماه نماز جمعه یزد، گفت: مسئولان و دست‌اندرکاران باید فارغ از هرگونه حزب‌گرایی و سیاسی گیم با مفسدین اقتصادی مبارزه کنند.

وی با اشاره به این‌که بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های امروز ناشی از تسلط هوای نفس بر عملکرد انسان‌هاست، افزود: پیروی از دستورات الهی نقش مهمی در کمک به انسان‌ها در برابر هوای نفس است.

امام جمعه یزد حفظ دین، اعتقاد و ارتباط با خدا را ضروری دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی یکی از مهمترین دستاوردهای ارزشی ایران است که با تقویت باورهای دینی این مهم هر روز پایدار و گسترده‌تر می‌شود.

ناصری یزدی با بیان این‌که انقلاب اسلامی حرکتی بزرگ در راستای رسیدن به کمال است، گفت: حفظ انقلاب با حفظ روحیه اعتقادی و حاکمیت ارزش‌های معنوی ضروری است.

این مقام مسئول جلوگیری از نفوذ فتنه‌های شوم استکبار جهانی که ارزش‌های دینی ما را هدف قرار داده‌اند، یکی از اولویت‌های اجرایی دانست و تصریح کرد: ایمان به خدا و تبعیت بی چون و چرا از مقام معظم رهبری، تنها راه و پناه ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمنان است.

ایجاد فساد و مشکلات اقتصادی توطئه دشمنان است

حجت الاسلام «بهروز شمسی‎فر»، امام جمعه موقت خرم‎آباد در خطبه‎های نماز جمعه خرم‎آباد گفت: ایجاد فساد و مشکلات اقتصادی توطئه دشمنان است. 

وی با اشاره به پیشنهاد مذاکره با آمریکا، اظهار کرد: هیچ زمانی آمریکا قابل اعتماد نبوده و نیست و مصداق این مسأله عملکرد آن‌ها در قضیه برجام است.

امام جمعه موقت خرم‎‏آباد خاطرنشان کرد: مسئولان برای رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم همت کنند و دولت نیز تیم اقتصادی را زودتر تکمیل کند و با کنار گذاشتن افراد ناتوان از ظرفیت جوانان متخصص و توانمند بهره بگیرد.

شمسی‎فر ادامه داد: توطئه دشمنان ایجاد فساد و مشکلات اقتصادی در کشور است لذا دیگر نمی‎شود زمان را از دست داد.

وی خاطرنشان کرد: مردم از قوه قضاییه انتظار دارند با مفسدین اقتصادی و کسانی‎که امنیت اقتصادی کشور را برهم می‌زنند برخورد قاطع داشته باشند و محافظه‌کارانه برخورد نکنند؛ مردم از قوه قضاییه‌ای که با مفسدین در هر پست و مقامی که هستند با قاطعیت برخورد کند حمایت می‌کنند، انتظار مردم این است مسئولان مطالبات به‌حق مردم را رسیدگی و پیگیری کنند.

شعار «مرگ بر آمریکا» برائت ملت ایران از قدرت‌های پوشالی است

آیت الله «رسول فلاحتی»، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر، با بیان این‌که ملت ایران فریاد «مرگ بر آمریکا» را بلندتر از همیشه سر می دهند، گفت: «مرگ بر آمریکا» برائت از قدرت های پوشالی است.

وی، مقاومت ملت ایران در برابر قدرت های استکباری جهان را یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز دشمن به دنبال ناامید کردن مردم از انقلاب و نظام است، اما ملت ایران با تبعیت محض از مقام معظم رهبری، فریب توطئه های شوم دشمن را نمی خورند.

امام جمعه رشت حمایت دشمن از اپوزیسیون‌های نظام را یکی دیگر از اقدامات موذیانه علیه ایران دانست و گفتد: آمریکا می خواهد در مذاکره با ایران قدرت نظامی ما را محدود و حمایت از مقاومت را کم‌رنگ کند، اما هرگز این آزمون و خطا را تکرار نمی کنیم.

دشمن می‌خواهد با بهانه گرانی مردم را به خیابان‌ها بکشاند

حجت‌الاسلام والمسلمین «قادر محمدی»، امام جمعه موقت کرج در نمازجمعه 19 مرداد کرج گفت: دولت باید به گلوگاه‌ها برای از میان بردن بستر فساد توجه داشته باشد و اگر در جایی هم به واسطه رانت و رانت‌خواری فسادی رخ داد قوه قضائیه با آن قاطعانه برخورد کند.

وی با تأکید بر اهمیت مسائل فرهنگی و اجتماعی گفت: در این زمینه‌ها باید نقشه‌های دشمن را شناسایی و براساس آن برنامه‌ریزی کنیم چون دشمن در عرصه فرهنگی در حال تلاش برای ضربه زدن به ماست.

امام جمعه کرج از مسائل اقتصادی و نواسانات قیمت در هفته‌های اخیر نیز گفت و تصریح کرد: در این مدت شاهد تلاطم در قیمت سکه، ارز، مسکن، لبنیات و ارزاق بوده‌ایم.

محمدی ادامه داد: از طرف دیگر دشمن با جنگ رسانه‌ای به دنبال ناامید کردن افکار عمومی است و می‌خواهد وانمود کند که دولت قادر به کنترل قیمت‌ها نیست تا مردم را با این ترفند به خیابان بکشد.

خطیب جمعه موقت کرج به ناآرامی‌های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: زحمات نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی در این زمینه قابل تجلیل است که نقشه دشمن برای کشته‌سازی را نقش بر آب کردند.

مسئولان سه قوه مکلفند با فساد مبارزه کنند

حجت الاسلام سید «مهدی قریشی»، امام جمعه ارومیه هم در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه گفت: مبارزه با فساد بر همه و در رأس بر مسئولان سه قوه واجب است.

وی با تأکید بر این‌که اگر با فساد مبارزه نشود کشور پیشرفت نمی‌کند، افزود: نمایندگان بر اعمال وزارتخانه باید با جدیت نظارت و رسیدگی کنند تا جلوی فساد گرفته شود.

جامعه نیازمند کارآمدی اقتصادی است

حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدعلی نکونام»، نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری 19مردادماه در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرکرد، گفت: لازم است مسئولان تصمیم جهادی و انقلابی بگیرند که جامعه نیازمند کارآمدی اقتصادی است.

وی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی نیازمند مسئولان کارآمد است، چون با ناکارآمدی نمی‌توان جامعه را اداره کرد.

امام جمعه شهر کرد افزود: باعث تأسف است که امروز در جنگ اقتصادی، برخی مسئولان به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه نمی‌کنند.

نکونام با بیان این‌که این شرایط از سوی ولایت فقیه پیش‌بینی شده بود، خاطرنشان کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه شده بود با مشکلات روبرو نبودیم.

وی ادامه داد: لازم است مسئولان تصمیم جهادی و انقلابی بگیرند که جامعه نیازمند کارآمدی اقتصادی است.

امام جمعه شهر کرد افزود: با عوض کردن یک بحران، مشکلی حل نمی‌شود و انسان‌های انقلابی کارآمد با نگاه مومنانه، مجاهدانه و انقلابی به کار گرفته شوند، چون این اقتصاد، در شأن مردم نیست و لازم است دولت صداقت در عمل را در کارها لحاظ کند.

ملت ایران به دشمنان اجازه نخواهد داد از آب گل آلود ماهی بگیرند

حجت الاسلام «مهدوی»، امام جمعه موقت بجنورد در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به شرایط موجود فعلی کشور گفت: ملت ایران به دشمنان اجازه نخواهند داد تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و آن ها این خواب آشفته را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به این‌که دشمنان اسلام به هر چیزی که بتوانند علیه دین تمسک می‌جویند، گفت: امروز دشمنان شاید در لباس اهل لباس، روزه، نماز و یا در تجمعات دینی بخواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

امام جمعه موقت بجنورد افزود: اما دشمنان بدانند که ملت ایران، آگاه و بصیر هستند و با همین بصیرت نیز تا به امروز انقلاب را به پیش برده‌اند.

انتظار مردم از مسئولان سه قوه، برخورد قاطع با مفسدین است

حجت الاسلام «غلامحسین نوفرستی»، امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه در بیرجند، گفت: انتظار مردم از مسئولان سه قوه، تصمیمات قاطع و بدون تعارف با مفسدین جامعه است.

وی عمده خیانت‌ها به نظام، دست‌درازی‌ها به بیت‌المال، کم‌کاری‌ها و رشوه‌خواری‌ها را از بی‌تقوایی دانست و گفت: نظام اسلامی بر اساس اسلام ناب تشکیل شده و بیش از ۲۳۰ هزار شهید تقدیم نظام شده است.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: ‌امروز پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی باید نهادها و دولت در طراز انقلاب اسلامی فکر، برنامه‌ریزی و عمل کنند.

احتکار در شرایط کنونی ظلم است

آیت الله سید «محمدعلی موسوی جزایری» امام جمعه اهواز امروز، ۱۹ مرداد در خطبه های نماز جمعه اهوازبا اشاره به گزارش احتکار در تهران گفت: برخی در شرایط کنونی دست به احتکار زدند، دلارهای به قیمت دولتی گرفتند و خوردند، از مسئولان می‌خواهیم به شدت با این عناصر فساد مقابله کنند.

وی گفت: از  دولت، مردم و گروه‌های سیاسی کشور عراق صمیمانه تشکر می‌کنیم که در رابطه با تحریم‌های ظالمانه آمریکا اعلام برائت و انزجار کردند و حمایت خود را از جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند. 

امام جمعه اهواز تصریح کرد: اما درباره دیگرانی که از خودمان هستند اما دست به احتکار زدند، دلارهای به قیمت دولتی گرفتند و خوردند، از مسئولان می خواهیم به شدت با این عناصر فساد مقابله کنند. این حرکت ظلم و بی‌انصافی است که در شرایطی که هنوز در عزای شهدای حرم می‌نشینیم عده‌ای سودجو خون مردم را به شیشه کنند و این طور فساد اقتصادی به وجود بیاورند. مسئولان سه قوه باید به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

مردم پشتوانه پول کشور را از بانک‌ها خارج نکنند

آیت الله «غلامعلی نعیم آبادی»، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان صبح امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندرعباس با بیان این‌که راه‌اندازی و تقویت صنایع کوچک، رونق اقتصادی به همراه دارد، خاطرنشان کرد: آبروی افرادی که مرتکب تجاوز و خیانت اقتصادی می شوند در دین اسلام اهمیتی ندارد.

وی با اشاره به این‌که اهانت جوانان نا آگاه به مراجع دینی از نشانه‌های آسیب جایگاه علماست، اظهار کرد: هر کس در زمان غیبت امام زمان(عج) علوم اهل بیت(ع) را هدف هدایت و رشد مردم به آن‌ها بیاموزد، نزد خداوند متعال پاداشی نظیر یک میلیون قصر با بهترین وسایل در آن را دریافت می‌کند.

دولت حرف مردم را بشنود

حجت الاسلام «علی قابل»، امام جمعه موقت قزوین در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهر قزوین خطاب به مسئولان گفت: مردم به شما اعتماد کردند شما چرا فقط به دوستان خود اعتماد دارید و این همه اعتراض و گلایه مردم را نمی‌شنوید؟ آقای رئیس‌جمهور ما از شما انتظار داریم که یکبار در بین مردم حضور پیدا کرده و از وضعیت کاری و اقتصادی مردم مطلع شوید.

وی با اشاره به ادامه توطئه‌های دشمن علیه انقلاب تصریح کرد: طی روزهای گذشته دشمن موفق نشد مردم را به خیابان‌ها بکشد، دشمنان این نظام امروز در لباس دوست ظاهر شده و متاسفانه برخی از متدینین ما هم فریفته این توطئه شده‌اند و گمان می‌کردند در شرایط امروز برای مطالبه حقوق اقتصادی خود باید راهپیمایی به راه بیاندا

مشکلات اقتصادی باید به بهترین نحو حل شود

حجت الاسلام «ابراهیم حمیدی»، امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه گفت: مسایل و مشکلات اقتصادی در ایران باید به بهترین نحو حل شده و اجازه سوءاستفاده به دشمنان نظام داده نشود.

وی افزود: دولت و مجلس و همه مسئولان نظام باید در حل مشکلات اقتصادی کمک کنند.

امام جمعه موقت زاهدان خاطرنشان کرد: توطئه های دشمن هر روز و هر لحظه ادامه دارد و باید دانست که تهدید رئیس جمهور آمریکا به تحریم پوچ و بی اساس است.

حمیدی در ادامه یادآور شد: باید بدون نگاه‌های سیاسی، شایسته سالاری را ملاک انتخاب مدیران قرار داده و مدیران کارآمد را در پست‌های کلیدی قرار دهیم تا با تدبیر و تفکر بتواند بر وظایف خویش نسبت به مردم فائق آید

مسئولان کردستان از همه ظرفیت‌ها برای توسعه استان استفاده کنند

ماموستا «عبدالرحمن خدایی»، امام جمعه سنندج امروز در آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه سنندج این هفته سنندج با اشاره به این‌که مردم لایق بهترین نوع خدمت هستند، گفت: در این راستا مسئولان باید از همه ظرفیت‌ها برای خدمت به آنها و توسعه استان استفاده کنند.

وی، با تأکید بر حفظ وحدت اظهار  کرد: دشمنان اسلام امروز  از هر تلاشی برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان استفاده می کند و این امر هوشیاری ما را می‌طلبد.

امام جمعه سنندج با اعلام این‌که وحدت زمینه‌ساز اقتدار دین اسلام است، افزود: در راستای حفاظت از دین اسلام باید مسلمانان وحدت و همدلی را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند.

خدایی گفت: همه مسلمانان باید برای حفظ وحدت و همدلی اهتمام جدی داشته باشند.

وی با اشاره به این‌که مردم لایق بهترین نوع خدمت هستند، یادآور شد: در این راستا مسئولان باید از همه ظرفیت‌ها برای خدمت به آن‌ها استفاده کنند.

دولت با انتخاب راه درست می‌تواند قیمت‌ها را کنترل کند

آیت الله سید «یوسف طباطبایی‌نژاد» امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اصفهان، با بیان این‌که باید زخم‌ها را خود برطرف کنیم و بهانه به دست دشمن ندهیم، گفت: گرانی به زودی برطرف نمی‌شود، دولت با انتخاب راه درست می‌تواند قیمت ارز و سکه را کمتر کند.

وی اظهار کرد: امیدوارم دلسوزان برای این کشور عظیم درست فکر و مشکلات را برطرف کنند، چون دشمنان با تحریم‌های مداوم هیچ غلطی نمی‌کنند.

امام جمعه اصفهان با بیان این‌که اقدامات امام جواد (ع) و امام هادی (ع) مقدمه  پذیرش امامت حضرت بقیه الله (ع) برای مردم و شیعیان  است، گفت: اگر اثبات امامت امام جواد (ع) و امام هادی (ع) با سخنان و کرامت و علم شان نبود، برای شیعیان پذیرش امامت حضرت مهدی سخت بود.

راه حل مشکلات اقتصادی اعتراضات خیابانی نیست

حجت الاسلام سید «محمد علی آل هاشم»، امام جمعه تبریز در خطبه‌های امروز نماز جمعه، گفت: راه حل این مشکلات اقتصادی و معیشتی اغتشاش و اعتراضات خیابانی نیست، چون دشمن با موج سواری بر اعتراضات، امنیت ملی را مورد حمله قرار داده است، که باید آگاه و هوشیار بود.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا با تبلیغات وسیع و عملیات روانی گسترده، تلاش دارد آثار تحریم‌ها را در کشور و بین اذهان عمومی بزرگ جلوه دهد، اما در این دوره آمریکا تنهاست و هیچ کشوری آن‌ها را همراهی نمی‌کند.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که اعلام تحریم‌ها از سوی آمریکا علیه ایران، موجی از مخالفت‌ها را به دنبال داشت، ادامه داد: چین در این جنگ تجاری گسترده، درخواست آمریکا را در خصوص تحریم خرید نفت از ایران رد کرده است و کشورهایی نظیر روسیه، ترکیه، عراق، هندوستان و آمریکا را همراهی نمی‌کند.

نقش نمایندگان استان در اخذ رأی برای منطقه آزاد اردبیل بسیار مهم است

آیت‌الله سید«حسن عاملی»، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل گفت:  نقش نمایندگان استان در اخذ رأی برای منطقه آزاد اردبیل بسیار مهم است.

وی گفت: دو هفته دیگر لایحه منطقه آزاد در مجلس به رأی گذشته می‌شود. نقش نمایندگان استان در اخذ رأی بسیار مهم است و من از آن‌ها می‌خواهم با تمام توان با تک تک نمایندگان و خصوصاً نمایندگان مخالف وارد مذاکره شوند.

امام جمعه ادبیل افزود: از همین جا اعلام می‌کنم نمایندگان محترم آن دسته از نمایندگان مخالف را که قدرت اثرگذاری بر رأی مجلس دارند شناسایی و معرفی کنند، من خودم شخصاً با آن‌ها تماس می‌گیرم.

انتهای پیام