امدادرسانی به ۱۳۸ حادثه در سفرهای نوروزی لرستان


مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: در طول طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر استان به ۱٣٨حادثه امدادرسانی کرده است.

به گزارش فسیل، «صارم رضایی» در جمع نیوزنگاران اظهار کرد: طرح امداد و نجات نوروزی از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته آغاز و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه داشت.

وی افزود: در این ایام ۲۴۶ تن در ۱۳۸ حادثه مصدوم شدند که از این تعداد ۸۰ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

این مسئول با اشاره به اینکه پنج نفر نیز از این تعداد فوت کردند، بیان کرد: میانگین زمان حضور تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان به هفت دقیقه و ۳۷ ثانیه رسیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان عنوان کرد: در طول طرح نوروزی ۶۰۶ نجاتگر در قالب ۱۸۷ تیم عملیاتی به‌کارگیری شدند که توانستند در پوشش حوادث انجام شده عملکرد مطلوبی از خود به‌جای بگذارند.

رضایی همچنین به طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی اشاره کرد و گفت: ۱۴۴ هزار مسافر توانستند از خدمات این طرح بهره‌مند شوند که از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۱۴ نفر خدمات سلامت نظیر کنترل فشارخون و اقدامات کمک‌های اولیه را دریافت کردند.

وی بیان کرد: در این طرح نیز 1197 نفر از اعضای جوانان با تلاش شبانه‌روزی خود توانستند نقش قابل‌توجهی در کاهش تصادفات جاده‌ای استان داشته باشند که در همین راستا ٢۱ هزار مسافر نوروزی که عمدتاً از رانندگان بودند به کمپین نه به تصادفات پیوستند.

رضایی یادآور شد: یکی دیگر از برنامه‌های انجام شده در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی راهنمای گردشگری مسافران بود که اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان در این راستا بیش از ۵۹ هزار نقشه و راهنمای گردشگری به همراه ٧٨ هزار بروشور با موضوعات گوناگون و همچنین ۷۴ هزار قلم محصولات فرهنگی- آموزشی و امدادی را توزیع کردند.

انتهای پیام