انگیزه ذوب آهن برای کسب نایب قهرمانی کار ما را سخت می‌کندبه گزارش خبرنگار فسیل، برانکو ایوانکویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص دیدار مقابل ذوب آهن گفت: در ابتدا مایل هستم که به ذوب آهن، استقلال و همچنین تیم خودم به خاطر صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا تبریک بگویم.

وی با بیان اینکه صعود ۳ تیم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا موفقیت بزرگی برای فوتبال باشگاهی ایران محسوب می‌شود، افزود: ما تنها کشوری در آسیا هستیم که سه تیم صعود کرده داریم، جا دارد که این موفقیت را به مربیان و بازیکنان این تیم‌ها تبریک بگویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تمجید از عملکرد تیمش در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: از عملکرد تیم خود بسیار خرسند هستم، ما بیشترین امتیازات مرحله گروهی مسابقات را در تاریخ فوتبال‌مان کسب کرده‌ایم، با این تفاوت که تنها تیمی در آسیا هستیم که بدون بازیکن خارجی بازی می‌کنیم و تکیه ما روی بازیکنان بومی‌مان است.

وی با اشاره به دیدارهای دو هفته پایانی لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: در دو بازی آینده برابر ذوب آهن و سپیدرود هدف ما کسب بیشترین امتیازات است تا فصل را همان طور که با موفقیت آغاز کردیم با پیروزی نیز به پایان برسانیم، ما با کسب برد در هفته‌های پایانی نشان می‌دهیم که بهتر از همه تیم‌ها بوده‌ایم و دلیل اختلاف امتیاز خود با تیم‌های دیگر را روشن می‌کنیم.

ایوانکوویچ با اشاره به بازی تیمش برابر ذوب آهن خاطرر نشان کرد: می‌دانیم که بازی سختی برابر ذوب آهن داریم، ذوب آهن تیمی است که در نیمه دوم فصل امسال بسیار عالی کار کرده است و این موفقیت تعجب ندارد، چرا که مربی این تیم امیر قلعه نویی پرافتخارترین مربی ایرانی است، او تیم خود را بسیار خوب بالانس کرده و در همه خطوط بازیکنان با کیفیتی دارند، قطعا دیدار فردا برای تماشاگران بازی بسیار زیبایی خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: باید بدانیم که ذوب آهن با انگیزه کسب عنوان دومی در جدول می‌جنگد و مایل است که سال آینده در لیگ قهرمانان حضور داشته باشد و این کار ما را در دیدار فردا سخت تر می‌کند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا به دلیل قهرمانی زودهنگام بازیکنان پرسپولیس انگیزه کافی برای مصاف فردا خواهند داشت، گفت: این موضوع می‌تواند یک مشکل بالقوه باشد اما آنها تا به حال خیلی خوب و با کیفیت در هر بازی عمل کرده‌اند، در زمینه خواستن، اراده و اعتماد به نفس آنها کار کرده‌ایم و برای کسب افتخار در این بازی عمل‌ می‌کنیم.

ایوانکوویچ درباره غایبان تیمش در بازی فردا اظهارکرد: به جز ربیع خواه و طاهرخانی و فرشاد احمدزاده که علامت سئوال بزرگی پیرامون آمادگی وی داریم سایر بازیکنان در آمادگی هستند.