اولین شکست استقلال به دست تارتار/صدرنشینی یحیی در رشتبه گزارش خبرنگار فسیل، رقابت های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال امروز با چهار مسابقه آغاز شد که تیم‌های پدیده، فولاد و پارس جنوبی جم برابر رقبای خود به برتری رسیدند.

صدرنشینی یحیی در رشت

در اولین دیدار هفته پدیده مشهد در ورزشگاه سردار جنگل رشت مهمان تیم بحران زده سپیدرود بود و موفق شد در نهایت با گل‌های حسین مهربان در دقیقه ۳۱ و یونس شاکری در دقیقه ۷۷ به پیروزی ۲ بر صفر برسد. این برد پدیده را ۹ امتیازی کرد تا آنها حداقل برای ۲۴ ساعت بالاتر از پرسپولیس به صدر جدول صعود کنند. سپیدرود نیز یک امتیازی و قعرنشین ماند.

گسترش فولاد همچنان مساوی می کند

در دیگر دیدار امروز پیکان که ۳ هفته را بدون گل خورده پشت سر گذاشت بود در تهران میزبان گسترش فولاد تبریز بود و در نهایت به تساوی یک بر یک رسید. در این دیدار پیمان بابایی ابتدا برای ماشین سازی در دقیقه ۳۶ گلزنی کرد اما در نیمه دوم پیکان با گل عیسی آل کثیر در دقیقه ۷۹ بازی را به تساوی کشاند. نکته جالب اینکه این چهارمین تساوی یک بر یک متوالی گسترش فولاد در فصل جاری بوده است!

هدیه لک به تیم سابق

در اهواز فولاد خوزستان میزبان نساجی مازندران بود. در این دیدار ابتدا نساجی با گل دقیقه ۱۰ محمد عباس زاده پیش افتاد اما فولاد در نیمه دوم به بازی بازگشت و ابتدا با گل‌ دقیقه ۶۶ لوسیانو پریرا از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند و سپس به لطف گل به خودی حامد لک، دروازه بان نساجی در دقیقه ۷۲ به برتری ۲ بر یک رسید. این ۳ امتیاز فولاد را ۷ امتیازی کرد تا به رتبه چهارم جدول صعود کند.

شفر با دست خالی از جم برگشت

اما در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته پارس جنوبی در جم میزبان استقلال تهران بود و موفق شد با گل به خودی دقیقه ۱۲ آرمین سهرابیان به پیروزی برسد. این اولین شکست استقلال در فصل جاری بود و باعث شد شاگردان شفر در مجموع رقابت‌های لیگ پس از ۱۱ بازی طعم شکست را بچسند. پارس جنوبی جم که امشب بازی خوبی برابر استقلال به نمایش گذاشت با این پیروزی ۷ امتیازی شد و حالا خود را در رده سوم جدول می‌بیند.

سایر دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر فوتبال فرداشب برگزار می‌شود که مهم‌ترین آنها دربی اصفهان بین ذوب آهن و سپاهان خواهد بود.