ایجاد شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های آتش‌سوزی جنگل‌ها در لرستان

ایجاد شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های آتش‌سوزی جنگل‌ها در لرستانمعاون دادگستری لرستان گفت: اطفاء حریق نیاز به نیروی تخصصی دارد.

به گزارش فسیل، محمدتقی شاکرمی در جلسه ستاد اطفای حریق استان اظهار کرد: دستگاه قضایی و انتظامی در حوزه پیشگیری‌های کیفری آتش‎سوزی در جنگل‎ها و مراتع استان اقدامات قابل‌توجهی انجام داده است. نیاز است دستگاه‎های مرتبطی چون محیط زیست و منابع طبیعی تلاش بیشتری برای حفاظت از این منابع ملی کنند.

وی ادامه داد: ورود جدی‌تر مسئولان استان به بحث پیشگیری از آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع زمینه‎ساز کاهش وقوع حریق است و در این راستا باید بستر لازم از جمله تجهیزات موردنیاز فراهم شود. دستگاه قضایی استان در دادسراها و دادگاه‌ها اقدام به ایجاد شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های آتش‌سوزی جنگل‌ها کرده است.

معاون دادگستری لرستان با تاکید بر این‌که «در بحث اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع نیاز به نیروهای تخصصی داریم»، اضافه کرد: سمن‎ها به خوبی می‎توانند در این خصوص نقش ایفا کنند و تحقق این کار در گرو مدیریت تیم‎های مردمی اطفاء حریق و محیط زیستی است.

وی خاطرنشان کرد: برای اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع استان نیاز به تجهیزات مدرن از جمله هلی‎کوپتر داریم.

شاکرمی گفت: نباید مردم را تنها دلیل وقوع آتش‎سوزی دانست؛ چراکه اگر دستگاه‎های مرتبط با اطفاء حریق کار خود را به خوبی انجام دهند، مردم نیز به خوبی از منابع طبیعی محافظت خواهند کرد.

انتهای پیام