ایران صفر-۲ میانمار؛ فاجعه در صعودبه گزارش خبرنگار فسیل، در چارچوب رقابت‌های فوتبال بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، ایران به مصاف میانمار رفت و در عین ناباوری، در برابر این تیم با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد اما با توجه به باخت عربستان مقابل کره شمالی به عنوان سرگروه راهی مرحله یک هشتم شد و روز پنجشنبه باید به مصاف کره جنوبی برود. در ادامه شرح دیدار ایران و میانمار را می خوانید:

دور گروهی رقابت های فوتبال بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸

دیدار تیم‌های امید ایران و کره شمالی

ایران: شهاب عادلی، عارف آقاسی، محمد مسلمی پور، مهدی رحیمی، محمد سلطانی مهر، مهدی قائدی، ابوالفضل رزاق پور، رضا جبیره، شاهین عباسیان، محمد خدابنده لو و یونس دلفی 

کره شمالی: کیاو زین، انگ هتکه، کیاو وین، کیاو ناندا، بوبو هیانگ، سو مائونگ، تو آنگ، لوین مگ مگ، کیاو سومو، آنگ سی، آنگ لوین مو

شرح بازی:

شاگردان کرانچار در ابتدا، جریان بازی را در دست گرفتند و موقعیت های خوبی را به دست آوردند اما از این موقعیت ها استفاده نکردند و این عامل، سبب شد تا در پایان نیمه اول دو تیم به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل نرسند.

 در آغاز نیمه دوم، میانمار ایران را غافلگیر کرد و در دقیقه ۵۶ این تیم موفق شد به گل دست یابد. در ادامه، ایران حمله های مثمر ثمری نداشت و ضدحمله های میانمار که زهردارتر بود، باعث شد که ایران یک بار دیگر دروازه خود را باز شده ببیند. درنهایت ایران در این دیدار با نتیجه ۲ بر ۰ شکست خورد اما با توجه به شکست ۳ بر صفر عربستان، ایران با تفاضل گل توانست به عنوان تیم اول به مرحله بعدی مسابقات صعود کند.

شرح گل ها:

دقیقه ۵۶: روی یک ضد حمله پاس بلند بازیکن میانمار، با اشتباه مدافعان ایران همراه شد و به مهاجم این تیم رسید تا ضربه آرام وی در عین ناباوری وارد دروازه ایران شود.

دقیقه ۶۸: ارسال بازیکن میانمار از سمت چپ، با مشت شهاب عادلی دور شد اما بازیکن شماره ۲۰ میانمار، توپ را با شوتی محکم به درون دروازه ایران فرستاد.