بارش های متناوب از فردا در گلستان

بارش های متناوب از فردا در گلستانمعاون توسعه و پیش ‌بینی هواشناسی گلستان گفت: از فردا با تشکیل جریانات شمالی و همراهی جریانات مرطوب فعلی حاکم در استان شاهد بارش های متناوب در سطح استان خواهیم بود.

«محمدرضا رحمان‌نیا» در گفت‌وگو با فسیل، اظهار کرد: از بعد از ظهر روز گذشته با ریزش هوای سرد و مرطوب از عرض‌های شمالی، افزایش ابر را در بخش‌های مختلف استان داشتیم.

وی با اشاره به این‌که صبح امروز در اغلب شهرهای کوهستانی استان مه صبحگاهی گزارش شده است، افزود: انتظار داریم امروز بعد از ظهر و شب علاوه افزایش ابر، شاهد بارش پراکنده باران در بخش های کوهپایه ای و کوهستانی و بخش هایی از شرق و شمال شرق استان باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی گلستان تصریح کرد: از فردا با تشکیل جریانات شمالی و همینطور همراهی این جریانات مرطوب با امواج ناپایدار در فراز میانی جو، بارش باران را به شکل متناوب در بخش های مختلف استان پیش بینی می کنیم. در این روز انتظار بارش های نسبتا خوبی را به شکل نقطه ای در مناطق کوهپایه ای و کوهستانی استان داریم.

رحمان‌نیا با بیان این‌که بارش‌های متناوب تا روز دوشنبه نیز ادامه خواهد داشت، گفت: از روز سه‌شنبه بارش‌ها تضعیف شده و به شکل پراکنده خواهد بود. این سامانه از بعد از ظهر و شب سه‌شنبه از استان عبور خواهد کرد.

وی با اشاره به این‌که برای فردا در برخی از نقاط استان وزش باد شدید را پیش‌بینی می‌کنیم، خاطر نشان کرد: بر اساس الگوهای فعلی جوی نسبتاً آرام را در روزهای چهارشنبه تا جمعه در سطح استان پیش‌بینی می‌کنیم.

انتهای پیام