برگزاری چهارمین جشن برداشت زردآلو در «حیدرآباد» میش‌خاص

برگزاری چهارمین جشن برداشت زردآلو در «حیدرآباد» میش‌خاصفردا سه‌شنبه 28 خرداد چهارمین جشن برداشت زردآلو در روستای هدف گردشگری «حیدرآباد» برگزار می‌شود.

«عبدالمالک شنبه‌زاده» مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام در گفت‌وگو با فسیل، در این‌باره اظهار کرد: این مراسم با همکاری دهیاری روستای حیدرآباد و به شکرانه‌ی وفور این محصول و معرفی پتانسیل‌های باغداری در بخش سیوان برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که علاوه‌بر اطلاع‌رسانی عمومی  از استاندار، معاونان و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز برای حضور در این برنامه دعوت شده است، ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین مراسمی با حضور متولیان به رفع برخی تنگناها و مشکلات کمک کند.

«حسین مظلومی» دهیار روستای حیدرآیاد نیز  نهادینه کردن اشتغال‌زایی روستایی در راستای سند توسعه‌ی گردشگری استان را از جمله اهداف برگزاری این مراسم عنوان و با اشاره به اختصاص تسهیلات قابل توجه در طرح اشتغال فراگیر و روستایی گفت: امیدواریم با همراهی مردم و همکاری متولیان این طرح بتواند زمینه اشتغال پایدار در روستاها را فراهم کند.

وی با بیان این‌که میش‌خاص با آب و هوای ییلاقی و باغات مثمر و رودخانه دائمی دارای ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری فراوانی است، تصریح کرد: کمک دولت و اراده‌ی مردم می‌تواند این پتانسیل‌ها را به معنای واقعی شکوفا کند.

مظلومی یادآور شد: این مراسم ساعت 6 تا 8 بعدازظهر برگزار خواهد شد.

روستای حیدرآباد از توابع دهستان میش‌خاص بخش سیوان است.

انتهای پیام