بهره‌برداری از شهرگیم «باباامان» تا 40 روز آیندهشهردار بجنورد از بهره‌برداری از شهرگیم «باباامان» تا 40 روز آینده نیوز داد و گفت: تلاش‌ها در حال انجام است تا مرکز تفریحی بانوان در محل بوستان بش قارداش تا پایان تابستان امسال به بهره‌برداری برسد.

به گزارش فسیل، «روح‌الله براتیان» در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد، با اشاره به این‌که هم‌اکنون این پروژه 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: به‌علت برخورد با افزایش قیمت‌ها، یک هفته از اجرای برنامه کاری عقب هستیم و می‌کوشیم که این وقفه زمانی را جبران کنیم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون بخش استخر کودکان و محوطه‌سازی به پایان رسیده است و در حال ساخت دیوارسازی و سرویس نگهبانی هستیم.

مرمت سقف مقبره مفخم در بوستان بش قارداش

شهردار بجنورد هم‌چنین از مرمت سقف مقبره مفخم در بوستان بش قارداش نیوز داد و خاطرنشان کرد: سقف این مقبره با مشکل برخورد کرده بود که هم‌اکنون مرمت آن رو به پایان است.

براتیان با بیان این‌که شهرداری بجنورد تملک اراضی بش قارداش را در دستور کار دارد، تصریح کرد: تاکنون 410 هکتار از اسناد اراضی این بوستان آماده شده که به تملک شهرداری درآید.

این مقام مسئول افزود: شهرداری بجنورد در نظر دارد تا سطح پارکینگ‌های موجود در بوستان بش قارداش را افزایش دهد که این امر در شمال این بوستان انجام می‌شود و هم‌اکنون زمین در نظر گرفته شده آماده آسفالت است و با تکمیل این پروژه، ظرفیت پارکینگ این مجموعه به دو برابر افزایش خواهد یافت.

ساخت پارک موزه ارتش در بجنورد

براتیان در رابطه با شهرگیم که قرار است در محل پارک باباامان ساخته شود، اظهار کرد: سرمایه‌گذار اجرای این پروژه قول تکمیل این پروژه را تا 40 روز آینده داده است و هم‌اکنون تجهیزات گیم برای این شهرگیم نیز خریداری شده است.

شهردار بجنورد از ساخت پارک موزه ارتش در این شهر نیوز داد و گفت: تفاهم چهارجانبه‌ای منعقد شده که مقرر است تا مقبره موجود در آن توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان مرمت و فضاسازی آن توسط شهرداری انجام شود.

وی یادآور شد: قرار بر این است تا منطقه پلنگ دره در اطراف باباامان به عنوان مقصد گردشگری تعریف و ساخته شود و هم‌اکنون مراحل اجرایی کار و تملک اراضی در دست اقدام است.

انتهای پیام