بیشترین علت مراجعه دانشجویان به مراکز مشاوره چیست؟

بیشترین علت مراجعه دانشجویان به مراکز مشاوره چیست؟معاون فرهنگی‌دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: براساس مطالعات صورت گرفته برنامه‌ریزی تحصیلی، دغدغه اصلی دانشجویان این دانشگاه برای مراجعه به مراکز مشاوره دانشجویی است.

به گزارش فسیل، حمید رضاطاهری امروز (یکشنبه ۱۱ شهریور) در “سومین همایش کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان” که در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، عنوان کرد: ورود از دبیرستان به دانشگاه، دانشجویان را از نظر تحصیلی با مشکلاتی روبه‌رو می‌سازد و براساس مطالعات صورت گرفته مشکلات ناشی از تاثیرات تفاوت محیط تحصیلی بر دانشجویان اصلی‌ترین عامل مراجعه آنان به مراکز مشاوره دانشگاه است.

وی با اشاره به برگزاری سومین همایش ملی کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان در دانشگاه فردوسی، ادامه داد: این همایش از ۱۱ الی ۱۳ شهریورماه با هدف ارتقای ‌سلامت، پیشگیری و فرهنگ‌سازی نحوه صحیح زندگی کردن در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی در حال برگزاری است و حدود ۳۵۰  کانون همیاران ‌سلامت روان ‌فعال ‌در کشور وجود دارد. این همایش با حمایت سازمان دانشجویان وزارت علوم  وستاد مبارزه بامواد مخدر وزارت کشور برگزار شده است.

معاون فرهنگی و ‌دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: آموزش‌هایی به همیاران سلامت روان در دانشگاه داده می‌شود و ازابتدای مهر آنان می‌توانند به عنوان سفیران سلامت در دانشگاه شروع به کارمی‌کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: کانون‌ دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه فردوسی یکی از کانون‌های فرهنگی این دانشگاه است که زیرنظر معاونت فرهنگی و مرکز مشاوره وتوانمندسازی دانشگاه فعالیت می‌کند.

وی اظهارکرد: اگر پیام‌های آموزشی ازطریق همسالان دانشجویان به آنان منتقل شود، قطعا اثربخشی بیشتری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و روانی به دنبال خواهد داشت.  

انتهای پیام