تابش: شرایط برای بازگشت سپاهان به روزهای خوب فراهم استبه گزارش فسیل، مسعود تابش در خصوص دلیل عدم جذب بازیکن خارجی مورد نظر امیرقلعه نویی سرمربی طلایی پوشان، گفت: به هر حال بازیکن خارجی نیاز به ارز دارد، تمهیداتی در این خصوص به عمل آمده و ان شاالله طی روزهای آینده در این رابطه به نتیجه می رسیم.

مدیرعامل سپاهان در پاسخ به این سوال که سال گذشته نیز بازیکنان خارجی خیلی دیر به اردوی سپاهان اضافه شدند و امسال نیز این موضوع رخ داده و همین موضوع ممکن است هماهنگی را دشوار کند، اظهار کرد: ما می خواهیم بازیکن خارجی ای بیاوریم که به تیم کمک کند؛ الان یک بازیکن خارجی داریم که استنلی کی روش است. این بازیکن فصل قبل در ذوب آهن خوب بازی کرده، هندوانه در بسته نیست و مورد تایید است. بازیکن خارجی بی کیفیت چه تاثیری می تواند روی تیم ما داشته باشد و نمی خواهیم اشتباهات گذشته را تکرار کنیم.

وی در مورد آخرین مصاحبه قلعه نویی و اینکه از شرایط موجود و عدم جذب بازیکنان مورد نظرش انتقاد کرده بود، خاطر نشان کرد: قلعه نویی یکی دو گزینه به ما معرفی کرد ، در حال مطالعه هستیم و موافقت کردیم. اما با توجه به شرایط فعلی مملکت باید این قضیه را مدیریت کنیم، باشگاه مشکلی در این زمینه ندارد و آقای قلعه نویی هم در مصاحبه خود خیلی محترمانه صحبت کرده بودند.

تابش تاکید کرد: در حال عمل کردن به درخواست بوده ایم ولی گاهی چیزهایی مطرح می شود و تیترهایی زده می شود که واقعیت ندارد و اصلا مطلب چیز دیگری بوده است. آقای قلعه نویی مربی ما است و رابطه خیلی صمیمانه ای هم با ایشان داریم.

کاپیتان سال های دور سپاهان در مورد صحبت های سبحانی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه که گفته بود ما همه امکانات را برای قهرمانی سپاهان فراهم کرده ایم، تصریح کرد: همه امکانات فراهم شده و فقط موردی که انجام نشده جذب بازیکن خارجی است و آن هم به خاطر این است که ما دنبال گزینه مناسب هستیم. الان تمامی بازیکنان مورد نظر آقای قلعه نویی جذب شده اند و بازیکنانی را هم جذب کرده ایم که اولویت سرمربی تیم بوده اند.

وی اضافه کرد: با بختیار رحمانی قرارداد بستیم که از نیم فصل دوم به مدت یک و نیم فصل در کنار تیم باشد. ما حتی شرایط تیم را در دو سال آینده دیده ایم، همه شرایطی که تیم نیاز داشته و باشگاه نیاز داشته برای بازگشت سپاهان به روزهای خوب فراهم است. در حال حاضر همه چیز فراهم است تا سپاهان موفق شود و امیدوارم هواداران هم حمایت کنند.

مدیر عامل باشگاه سپاهان در خصوص محرومیت هواداران این تیم در دیدار افتتاحیه لیگ گفت: متاسفانه در شروع مسابقات لیگ هجدهم با محرومیت سه باشگاه پرهوادار مواجه شدیم. انتظار داشتیم که با هوادار کار خودمان را شروع کنیم. البته تنها ما نیستیم و هر سه تیم محروم شده یعنی ما، صنعت نفت و تراکتورسازی هر سه تیم های پرهواداری هستند. به نظرم این کار قشنگ نیست و اگر بخشیده شود برای هر سه تیم خیلی خوب می شود.

بازیکن سال های گذشته تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه آیا اقداماتی در رابطه با تغییر رفتار هواداران این تیم صورت گرفته یا خیر، افزود: اقدامات لازم انجام شده و خود هواداران هم شرایط بهتری دارند. البته شرایط تیم هم در به وجود آمدن این مشکلات تاثیرگذار بوده است، اما امسال تیم خوبی داریم و امیدوارم هواداران هم صبوری بیشتری داشته باشند و از تیم حمایت کنند.

مسعود تابش که عضو هیئت رئیسه باشگاه های صنعتی به شمار می رود، در مورد صحبت های محمد دادکان که اکنون به عنوان معاون ورزشی وزارت صنعت و معدن فعالیت می کند و انتقاداتی از هزینه های انجام شده در تیم های صنعتی به خصوص سپاهان بیان کرده، خاطرنشان کرد: بخشی از صحبت های آقای دادکان واقعیت بوده؛ مثلا بازیکنان خارجی سال قبل سپاهان کیفیت لازم را نداشتند و خود ما هم به این قضیه معترفیم ولی همگی مورد تایید آقای کرانچار سرمربی فعلی تیم امید ما هستند. امسال هم بازیکنان ما با نظر آقای قلعه نویی جذب شده اند ولی در این میان عدد و رقم هایی عنوان می شود که صحت ندارد.

تابش در خصوص علی کریمی و رقم قرارداد او، تصریح کرد: چون اسم مطرح شده من هم اسم می آورم. مبلغ قرارداد فصل گذشته کریمی با ما یک میلیارد و هفتصد میلیون بود ضمن اینکه کریمی بازیکن دیناموزاگرب بود و خودش مذاکره کرد.

وی ادامه داد: بدون اینکه پولی از طرف باشگاه سپاهان به این باشگاه داده شود به تیم اضافه شد، علاوه بر این سال گذشته مبلغ ۳۰۰ هزار دلار از باشگاه دینامو زاگرب برای انتقال علی کریمی گرفته بودیم و در واقع همین پول را اگر با دلار سه هزار تومانی هم حساب کنید برای بازگرداندن او هزینه کردیم. ضمن اینکه کریمی از باشگاه مطالباتی داشت که ما با او توافق کردیم که بدون در نظر گرفتن مطالبات گذشته این رقم را از ما بگیرد. من به آقای دادکان هم این موضوع را چند بار گفتم.

مدیر عامل باشگاه سپاهان با انتقاد از هزینه های میلیاردی برخی تیم ها و فشاری که روی سپاهان در روزها و هفته های گذشته به وجود آمده، اضافه کرد: آمادگی داریم ریزِ مسائل را توضیح دهیم، می گویند امسال بیشتر از پارسال هزینه شده ولی امسال قردادهای بسیار خوبی بستیم. قراردادها همه به سازمان لیگ می روند، هیچ مشکلی در این زمینه نداریم و نمی دانم چرا اینقدر سپاهان بولد شده است. مثلا قرارداد سرمربی ما را با سایر سرمربیان لیگ برتر مقایسه کنید؛ ضمن اینکه ما هیچ ابایی از انتشار قراردادها نداریم.

تابش در پاسخ به این سوال که رقم قرارداد قلعه نویی چقدر است، گفت: قرارداد قلعه نویی دو میلیارد و ۵۰۰ تومان است که حتی در صورت قهرمانی لیگ و جام حذفی بیشتر از سه مییلیارد تومان نمی شود. به هر حال خبر داریم که قرارداد برخی بازیکنان در فوتبال ایران یک میلیون دلار شده، قرارداد علی کریمی بالا بود ولی این هم به خاطر شرایط خاص و بدهی قبلی به این بازیکن بوده است.

وی در خصوص اینکه بالاترین قرارداد بازیکنان سپاهان در فصل جدید چقدر است، اظهار کرد: بالاترین قراردادی که امسال داشته ام یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است. سال های قبیل قراردادهای یک میلیارد و هشتصد میلیون تومانی هم داشتیم ولی امسال دیگر این رقم ها وجود ندارد.

منبع: ورزش۳