تلاش تیم ملی فوتوالی برای اهتزاز پرچم ایران


محمد تطهیری مقدم در گفتگو با خبرنگار فسیل، اظهار کرد: سکانداری تیم ملی فوتوالی ایران برای من افتخار است، تمام تلاش من بر این است که بتوانم به این ورزش کمک کنم و با همکاری بازیکنان بتوانیم فوتوالی ایران را در سطح آسیا و جهان ارتقاء دهیم.

وی افزود: به همین منظور و برای آمادگی بیشتر جهت حضور در مسابقات آسیایی تایلند اردوی تیم ملی را با حضور ۱۳ ملی پوش از روز پانزدهم تیرماه در اصفهان برپا کردیم که بسیار مفید بود و میزبانی خوبی را شاهد بودیم. روز گذشته اردوی ما به پایان رسید و از ۲۳ تیرماه در تهران تمرینات را ادامه می دهیم.

تطهیری با اشاره به سطح آمادگی ملی پوشان خاطر نشان کرد: با ادامه اردوها سطح آمادگی بازیکنان بالاتر می رود و پس از آن راهی جزیره قشم خواهیم شد تا بازیکنان با شرایط آب و هوایی مشابه به تایلند تطابق پیدا کنند.

سرمربی تیم ملی فوتوالی ایران تصریح کرد: حدود ۲ ماه است که زیر نظر فدراسیون ورزش های بومی محلی فعالیت می کنیم، جعفری رییس فدراسیون کمک های زیادی به تیم کرده و با برگزاری اردوی انتخابی تیم ملی در استان گیلان با حضور ۳۵ تیم توانست جاذبه های این ورزش را بیش از پیش نمایان کند.

وی ادامه داد: ملی پوشان از استان های گیلان، گلستان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و تهران دراین اردو حاضر بودند که در تهران تعداد آن ها به ۸ نفر کاهش می یابد و در اردوی هرمزگان ۶ نفر در کنار ما خواهند بود تا برای عزیمت به مسابقات آسیایی ۴ نفر را انتخاب کنیم.

تطهیری در خصوص شناخت از حریفان در مسابقات آسیایی تاکید کرد: با همفکری کارشناسان این رشته نفرات خوبی را به اردو فرا خواندیم چرا که با حریف های قدرتمندی مسابقه خواهیم داشت، کشورهای شرق آسیا ورزش های توپی و انعطافی را خیلی خوب بازی می کنند. تجربه حضور در جام جهانی سال ۲۰۱۵ مالزی و المپیک ساحلی پوکت در سال ۲۰۱۴ را دارم و در جام جهانی بعد از برزیل و تایلند بر سکوی سوم ایستاد.

وی اضافه کرد: در مسابقات آسیایی سال ۲۰۱۴ مدال نقره را کسب کردیم و با آنالیزی که از حریفان داریم می دانیم که تایلند، اندونزی و سنگاپور بسیار قدرتمند هستند ضمن اینکه از امسال استرالیا و نیوزلند هم به تیم های آسیایی اضافه شدند.

تطهیری اظهار کرد: مسابقات آسیایی از ۱۰ مرداد تایلند آغاز می شود که امیدوارم با تلاش های صورت گرفته توسط فدراسیون بومی محلی و ورزش های روستایی _ عشایری، انجمن فوتوالی، کادر فنی تیم ملی و تمریناتی که داشتیم بتوانیم پرچم ایران را به اهتزاز در آوریم.