تمام قد کنار هیئت شطرنج می‌ایستیمبه گزارش خبرنگار فسیل، محمد سلطان‌حسینی در مجمع انتخاباتی هیئت شطرنج استان که ظهر امروز در سرای ورزشکاران برگزار شد با تبریک فرا رسیدن حلول ماه رمضان، اظهار کرد: درگذشت حاج محمد سلامتیان، خیر مدرسه‌ساز و کتابخانه‌ساز را به جامعه ورزشی استان اصفهان تسلیت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه سلامتیان مردی وارسته و اندیشمند بود که هر چند عمر نسبتاً طولانی را در دنیا سپری کرد اما، مردم اصفهان وی را زود از دست دادند، ادامه داد: ۳۰ مدرسه توسط سلامتیان و خانواده وی در اصفهان احداث شد که هزینه‌ ساخت هر مدرسه بالغ بر پنج میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین در بازسازی و راه‌اندازی دو ورزشگاه و ساخت چندین کتابخانه نیز کمک‌های زیادی کرده است.

سلطان‌حسینی افزود: با مدیریت و پیگیری‌های حاج محمد سلامتیان طی ۳۰ سال گذشته، بیش از ۱۱۰۰ مدرسه در استان اصفهان و استان‌های همجوار احداث و راه‌اندازی شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان که در غیاب رییس فدراسیون شطرنج، به‌عنوان رییس مجمع تلقی می‌شد، با تشکر از زحمات گلشنی طی دوره‌های گذشته در هیئت شطرنج استان، اظهار کرد: هیئت شطرنج استان اصفهان بیشتر از آنکه به دنبال تأمین منابع مالی از طریق اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان باشد، سعی کرده است تا هزینه‌های خود را از راه‌های دیگر و جذب منابع از خارج اداره‌کل ورزش و جوانان استان تأمین کند.

وی با بیان اینکه هیئت شطرنج استان اصفهان یکی از هیئت‌های برتر در استان و کشور است، ابراز امیدواری کرد: اتحاد و همدلی که در هیئت شطرنج استان اصفهان وجود دارد، بیش از پیش شود و ما هم از هر تلاشی که برای برگزاری مسابقات بین‌المللی در اصفهان نیاز است، دریغ نمی‌کنیم و اداره‌کل ورزش و جوانان استان تمام‌قد در کنار هیئت است.

سلطان‌حسینی با تأکید بر اینکه اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان امسال منابع مالی بیشتری را نسبت به سال‌ گذشته در اختیار هیئت شطرنج استان قرار می‌دهد، تصریح کرد: برخی رشته‌های ورزشی مثل بدنسازی، همگانی، فوتبال و غیره چون مخاطبان خاص خود را دارند و با برگزاری یک کارگاه آموزشی می‌توانند منابع مالی خوبی جذب کند، همچنین با برگزاری برخی از دوره‌های آموزشی، بار ده‌ها هیئت دیگر را نیز به دوش می کشند اما برخی دیگر از رشته‌های ورزشی از جمله شطرنج از این مزیت محروم هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان از گلشنی رییس هیئت شطرنج استان درخواست کرد جلسه‌ای را به‌منظور بررسی نقاط ضعف و قوت و مشکلات موجود با حضور کارشناسان اداره‌کل ورزش و جوانان استان برگزار کند تا بتوان مشکلات را حل کرده و شاهد رشد بیشتری در این هیئت بود.