تکلیف خودمان را در خصوص حق آبه هیرمند با افغانستان باید روشن کنیم

تکلیف خودمان را در خصوص حق آبه هیرمند با افغانستان باید روشن کنیمنماینده مردم شهرستان های زابل در مجلس با اشاره به عدم آورد آب رودخانه هیرمند گفت: ما باید تکلیف خودمان را با افغانستان در این زمینه روشن کنیم و بتوانیم حقابه منطقه سیستان را از رودخانه هیرمند بگیریم.

به گزارش فسیل- حبیب الله دهمرده در شورای اداری استان افزود: در منطقه سیستان یک حلقه چاه برای دستیابی به آبهای ژرف در حال حفر است که در جنوب سیستان و بلوچستان نیز حفر چاه باید مورد توجه قرار گیرد.

دهمرده اظهار کرد: گندم زارهای کشاورزان منطقه سیستان به دلیل بی آبی نابود شده و در این زمینه باید چاره اندیشی کرد.

نماینده مردم زابل در ادامه خاطرنشان کرد: توجه به آبهای ژرف و انتقال آب با لوله از دریای عمان به منطقه سیستان یکی از ضرورتهای اجتناب ناپذیر است.

وی به موضوع گردشگری در استان نیز اشاره کرد و گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های گردشگری زیادی دارد که برای جذب توریست باید زیرساخت‌های گردشگری در این استان ایجاد شود.

دهمرده خاطرنشان کرد: برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در زمینه گردشگری در سیستان و بلوچستان باید تدوین شود تا بتوان به نقطه قابل قبولی در این زمینه رسید.

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: اقدامات و کارهای بسیار زیادی در نظام مقدس جمهوری اسلامی برای رفع محرومیتهای سیستان و بلوچستان انجام شده اما عمق محرومیت‌ها و انباشت عقب ماندگی‌های بجا مانده از گذشته آنقدر زیاد است که جبران این عقب ماندگی‌ های تاریخی نیاز به کار و فعالیت و بودجه بیشتری دارد.


انتهای پیام