خانه ورزش روستایی؛ منزل‌گاهی برای توسعه ورزش

خانه ورزش روستایی؛ منزل‌گاهی برای توسعه ورزش


ورزش

​رئیس هیئت ورزش روستایی و گیم‌های بومی و محلی استان زنجان گفت: موضوع خانه ورزش روستایی می‌تواند توسعه‌بخش ورزش در این مناطق باشد.

داوود ارفعی در گفت‌وگو با فسیل، با بیان اینکه توسعه ورزش در مناطق روستایی، امروز به یک ضرورت تبدیل شده است، افزود: این موضوع از آنجا حائز اهمیت است که رونق ورزش در جوامع باعث سلامتی و ایجاد نشاط شده و در نتیجه توسعه همه بخش‌ها را به دلیل برخورداری از نیروی انسانی سالم که تفکرات توسعه‌گرایانه در جامعه ایجاد می‌کند، به دنبال خواهد داشت.

وی یکی از نیازهای امروز جوامع روستایی در بخش ورزش را خانه‌های ورزش عنوان کرد و ادامه داد: امسال به منظور پر کردن اوقات فراغت روستاییان زنجان، 50 خانه ورزش در روستاهای این استان، ایجاد و راه‌اندازی می‌شود، لذا در همین راستا اعتبارات لازم برای تجهیز و راه‌اندازی 30 خانه ورزش از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان به همین موضوع تخصیص خواهد یافت.

این فعال ورزشی با یادآوری اینکه برای تجهیز و راه‌اندازی 20 خانه ورزش روستایی دیگر نیز قول مساعد از سوی فدراسیون این رشته به هیئت ورزش روستایی و گیم‌های بومی و محلی استان زنجان داده شده است، اظهار کرد: کار کردن در حوزه ورزش روستایی بسیار طاقت‌فرسا است؛ چرا که فعالیت در تعداد رشته‌های مختلف آن‌هم در قالب یک هیئت، مستلزم فعالیت مستمر است که این هیئت تلاش کرده است تا در این زمینه موفق عمل کند.

رئیس هیئت ورزش روستایی و گیم‌های بومی و محلی استان زنجان در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از رویکردهای اصلی این هیئت، احیای دوباره گیم‌های بومی و محلی منسوخ شده است، خاطرنشان کرد: معتقدیم خانه ورزش روستایی می‌تواند ما را در رسیدن به این مهم و نیز تشویق و ترغیب روستاییان به امر ورزش یاری دهد.

انتهای پیام