خروج از برجام بی‌تعهدی آمریکا را اثبات کرد

خروج از برجام بی‌تعهدی آمریکا را اثبات کردامام جمعه اصفهان گفت: خروج آمریکا از برجام اثبات بی‌تعهدی دولت آمریکا برای برخی از مسئولان و مردم ایران است. 

به گزارش نیوزنگار فسیل، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اصفهان، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان که ماه تقوا است همه شما روزه‌ داران را به تقوا و دوری از گناه دعوت می‌کنم، روزه ‌دار باید بداند که زبان و گوش و همه جوارح باید روزه باشند، روزه فقط اجتناب از نوشیدنی و خوردنی‌ها نیست.

وی افزود: روزه‌ دار اگر مواظب زبان گوش، چشم و جوارحش نباشد چه فایده‌ای دارد؟ روزه‌دار این روزه را برای چه می‌خواهد؟ چه اثری برای او دارد؟

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به حقوق فرزندان و والدین گفت: اموال و اولاد از نظر خداوند سبب آزمایش و امتحان است، فرزندان بر گردن پدر و مادر حقوقی دارند، یکی از حقوق فرزند بر پدران این است که با مال حرام فرزند را تغذیه نکنند.

طباطبایی نژاد اضافه کرد: یکی از گناهان که اثر تشویقی بر بدن و فکر انسان دارد مال حرام خوردن است، چه از راه دزدی، رشوه، قمار، فروش مشروبات الکلی و هر راهی که مجاز نیست انسان از آن مال به دست آورد. 

وی تصریح کرد: برخی گناهان باعث می‌شود که بر قلب انسان مهر زده شود و حقیقت را متوجه نمی‌شود، همانطور که امام حسین(ع) در روز عاشورا صحبت می‌کردند دشمنان هلهله می‌کردند که صدای امام به دیگران نرسد، آنجا امام حسین(ع) گفتند شما شکم‌هایتان از حرام پر شد و خدا قلبتان را به این دلیل مهر کرده است.

طباطبایی نژاد تاکید کرد: یکی از امتیازات کشورهای عربی و برادران اهل تسنن در احترام به ماه رمضان این است که هیچ مغازه‌ای تا هنگام افطار باز نیست، حتی اگر روزه نباشد یک نفر در حال روزه‌ خواری دیده نمی‌شود.

طباطبایی‌نژاد گفت: از کار حرام جلوگیری کنید و حمایت از منکر نکنید، وقتی بلا برسد بر افرادی که امر به معروف نکردند هم می‌رسد.

وی با اشاره به  خروج آمریکا از برجام که اثبات بی تعهدی دولت برای برخی از مسئولان و مردم ایران بود، افزود: ایران تاکنون ثابت کرده است که به منظور دستیابی به بمب اتم به دنبال فعالیت های هسته ای نیست و این امر با دین ما نیز همخوانی ندارد.

امام جمعه اصفهان تصریج کرد: دشمن تا دید ایران در حال قدرتمند شدن است پیشنهاد برجام را برای کنترل قدرت ایران ارائه کرد و بعد از ماه‌ها سران شش کشور از آن‌هایی که ادعای بزرگی و عظمت در دنیا دارند برجام را امضا کردند و باید به تعهدات خود عمل کنند، اما در ابتدا ترامپ از آن بیرون رفت و اروپایی‌ها هم به دلیل داشتن منافع مشترک از همین الان بیرون هستند.

طباطبایی نژاد گفت: قرآن توصیه می‌کند با سران کفر بجنگید این‌ها عهد و پیمان ندارند، فرقی ندارد اروپایی آمریکایی یا انگلیسی باشد، آنها عزت خود را برای مال دنیا زیر پا می گذارند درحالی که بعضی ها فکر می‌کنند اگر با اینها حرف بزنند، با ما خوب می شوند غافل از آن‌که اروپا و امریکا منافع مشترک دارند.

وی با اشاره به اینکه اول خرداد ماه سالروز آغاز تحریم های اقتصادی ایران از سوی آمریکاست، تصریح کرد: این گونه تحریم ها همواره به نفع توسعه و پیشرفت و دستیابی ایران به علوم مختلف به ویژه رشد در عرصه پزشکی و دفاعی بوده است.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: شروط چهارگانه ترامپ برای ماندن در برجام یکی بازرسی از اماکن نظامی ایران به‌صورت آزادانه، توقف دائمی فعالیت هسته‌ای ایران است، گنجاندن موضوع محدودیت‌های موشکی ایران طبق آنچه امریکا می‌گوید، پایان دادن فعالیت‌های منطقه‌ای ایران است.

انتهای پیام