خسارات آب گرفتگی‎‎های اخیر به خسارت‎‎دیدگان پرداخت می‎شود

خسارات آب گرفتگی‎‎های اخیر به خسارت‎‎دیدگان پرداخت می‎شود


آبگرفتگی

شهردار بافق با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی بارش بهاری در این شهر، گفت: آب گرفتگی های ناشی از این بارش منجر به هیچ خسارت جانی نشده و خسارات مالی نیز طبق پوشش بیمه‌ای شهر از سوی شهرداری قابل جبران است و به خسارت دیدگان پرداخت می‎شود.

«سید علی نوروززاده» در گفت‎‎وگو با نیوزنگار فسیل، با اشاره به بی‎‎سابقه بودن بارش‌های اخیر شهرستان بافق در ۲۰ سال گذشته، اظهار کرد: معمولاً این میزان بارش و حتی کمتر در فصول پاییز و زمستان در زمان طولانی‌تری حاصل می‎‎شده و از طرفی این بارش‌ها افزایش بیش از ۴۰ درصدی را در سال زراعی جاری را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این بارش‎‎ها با شدت بیشتری و به صورت رگباری در بهار امسال با میانگین ۱۶ میلیمتر منجر به آب گرفتگی معابر شد.

شهردار در مورد بروز خسارت‎‎های مالی ناشی از این بارش‌ها، گفت: حجم بالای آب به آب‎‎گرفتگی شدید  معابر به ویژه خیابان شیخ محمدتقی بافقی و آب گرفتگی املاک قدیمی ساز شده که قدمتی حدود ۴۰تا ۵۰ سال داشته اند؛ شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه این بارش منجر به هیچ خسارت جانی نشده و خسارات مالی نیز طبق پوشش بیمه شهر توسط شهرداری قابل جبران است و پرداخت میشود.

نوروززاده مسطح بودن و شیب معکوس بافق را علت آب‎‎گرفتگی‎‎های شدید در اثر این بارش‌ها ذکر کرد و افزود: البته اقداماتی مانند حفر چاه‎‎های جذبی، هدایت آب به سمت معابر خروجی و ایجاد ایستگاه پمپاژ برای نقاط کور از شدت آب‎‎گرفتگی ها و خسارات بیش از حد آن کاست.

انتهای پیام