در سپاهان پای کدام دلالی در میان است؟/تابش باید زودتر به داد سپاهان می‌رسیدرضا تاج در گفت‌وگو با خبرنگار فسیل در مورد دلیل افت تیم فوتبال سپاهان، اظهار کرد: دلیل این موضوع به گذشته برمی‌گردد. مربی را که در حد و اندازه سپاهان نبود به این تیم آوردند و در برهه‌ای از زمان بازیکنان باتجربه از جمله رضا اسدی که بارها گفته‌ایم آینده فوتبال است یا آرمین سهرابیان که در حال حاضر در تیم استقلال بازی می‌کند را از دست دادیم که این موضوعات اشتباهات مدیریتی است و ناشی از این است که از فوتبال شناختی ندارند.

وی ادامه داد: یکی از اعتراض‌های بزرگ من این است که سلطان‌حسینی چه کاری در بخش مدیریتی باشگاه سپاهان انجام می‌دهد و چه کاری از دستش بر می‌آید که انجام دهد! در صورتی که باید فردی فنی را در هیأت مدیره باشگاه سپاهان بگذارند.

تاج گفت: از مسعود تابش انتظار بیشتری دارم. وی مدیر فنی فوتبال سپاهان است. سال‌ها فوتبالیست بزرگی بوده و در این زمینه کار مدیریتی هم کرده است و فوتبال را خوب می‌شناسد و باید به‌عنوان مدیرفنی، معایب تیم فوتبال سپاهان را از همان ابتدا پیگیری می‌کرد.

اطلاعات صحیح به کرانچار ندادند

پیشکسوت فوتبال اصفهان افزود: زمانی که عبدالله ویسی هدایت تیم سپاهان را بر عهده داشت، کج‌دار و مریض با مشکلات عدیده‌ای که وجود داشت تماشاچیان را ناراحت کردیم. پس از او، زلاتکو کرانچار سرمربیگری تیم را بر عهده گرفت. کرانچار مربی خوبی است اما اطرافیان او برای انتخاب بازیکنان با تجربه و همچنین هدایت بازیکنان در مسیر اصلی خوب نبودند و در این زمینه به او کمک نکردند و اطلاعات صحیحی در اختیار او نگذاشتند تا جایی که برخی از بازیکنانی که جذب کردند در حد تیم سپاهان نبودند. کار کرانچار خوب است اما مهره‌هایی که در اختیار داشت خوب نبود. به طور مثال ساسان انصاری مهره‌ای نیست که بتواند جوابگوی تیم سپاهان باشد. در مجموع سپاهان را از بازیکنان با تجربه تهی کردند و بازیکنانی که جذب کردند اشتباه در اشتباه شد.

دلال‌ها درک فوتبالی ندارند

وی گفت: در حال حاضر افرادی برای تیم سپاهان بازیکن می‌گیرند که از فوتبال فهم و درکی ندارند. چرا باید با وجود شرایط سخت، ندانسته چند بازیکن خارجی بگیریم و بعد آن‌ها را رد کنیم؟ سپاهان تیم بزرگی است که سابقه زیادی در لیگ برتر دارد و هیچ تیمی در ایران سابقه این تیم را ندارد. پس چه کسی این بازیکنان را رصد و انتخاب کرده است؟ پای کدام دلالی در میان است! فکر می‌کنم تا الان سه، چهار بازیکن را بدون اطلاعات آورده‌ایم و پس از چند جلسه تمرین آن‌ها را رد کرده‌ایم اما بازیکنانی که مثمرثمر باشند نیاوردیم.

تاج اضافه کرد: تیم فوتبال سپاهان یک هافبک خلاق، یک بازیکن‌ساز، یک دفاع وسط خیلی خوب می‌خواهد. سپاهان بازیکن نوک پیکان ندارد. در هر بازی فوتبال، ۱۰۰ دقیقه که نه، اگر ۲۰۰ دقیقه هم بازی کنیم باز هم نمی‌توانیم گلی را به ثمر رسانیم چون نوک پیکان سپاهان ضعیف است.

پیشکسوت فوتبال اصفهان با بیان اینکه اصفهان معدن استعداد و فوتبالیست خوب است، خاطرنشان کرد: مشکلات و معایبی در فوتبال وجود دارد که تماشای بازی فوتبال برایم دردآور است. زمانی منصور ابراهیم‌زاده می‌تواند بگوید من موفق هستم که سپاهان به چالش کشیده نشود اما با اوضاع سختی که سپاهان دارد، برخلاف میل باطنی‌ام باید بگویم تیم فوتبال سپاهان به چالش کشیده شده است!

تابش باید زودتر از این‌ها به داد سپاهان می‌رسید

وی افزود: باید بازیکنی به تیم آورد که تشنه فوتبال باشد. مسعود تابش خدمت زیادی به فوتبال و سپاهان کرده است و از او انتظار داشتم زودتر از این‌ها به داد تیم سپاهان می‌رسید چرا که تابش مدیر فنی تیم فوتبال سپاهان است البته باشگاه سپاهان هنوز هم جا برای حضور افراد خبره برای کمک به تیم فوتبال سپاهان وجود دارد.

تاج تصریح کرد: ابراهیم‌زاده فهم فوتبالی خوبی دارد اما بازیکن خوب و با تجربه‌ در اختیار ندارد. ناگفته نماند بازیکنان خوب زیاد داریم اما کم‌ تجربه هستند. اگر ابراهیم‌زاده خودش تیمش را انتخاب می‌کرد شرایط فرق داشت.

پیشکسوت فوتبال اصفهان اظهار کرد: ضعیف کار کردن هیأت مدیره قبلی باشگاه سپاهان و دلال‌هایی که بازیکنان را معرفی می‌کنند باعث به وجود آمدن این شرایط برای تیم بزرگ سپاهان شده است و ما امیدوار هستیم این تیم در لیگ برتر بماند.