دستگیری میوه فروش دوره گرد کلاهبردار با شگرد کپی اطلاعات کارت بانکی در ارومیه

دستگیری میوه فروش دوره گرد کلاهبردار با شگرد کپی اطلاعات کارت بانکی در ارومیهرئیس پلیس فتا آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری میوه فروشی نیوز داد که با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به کپی اطلاعات کارتهای بانکی مشتریان خود می‌کرد.

به گزارش فسیل، سرهنگ حسن کوره بلاغی گفت: در پی گزارش احدی از شهروندان مبنی بر انجام اقدامات غیر متعارف توسط یکی از میوه فروشان سیار واقع در سطح شهر ارومیه در هنگام کشیدن کارت به دستگاه pos، بلافاصله موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس جهت بررسی صحت و سقم موضوع به محل مراجعه پس از بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد که فروشنده پس از کشیدن کارت به دستگاه pos و انجام تراکنش موفق به یک دستگاه الکترونیکی مشابه دستگاه اسکیمر نیز کشیده می‌شود.

سرهنگ کوره بلاغی ادامه داد: با دستور مقام قضایی با بررسی‌های صورت گرفته یک دستگاه اسکیمر ریدر از ماشین وی کشف شد. در نهایت متهم به این پلیس دلالت داده شد.

وی گفت: در تحقیقات بعمل آمده از متهم، اعلام داشت بنده با همکاری یک نفر دیگر اقدام به کپی اطلاعات کارت بانکی مشتریان با استفاده از اسکیمر ریدر می‌کردیم.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی گفت: در روند رسیدگی به پرونده نفر دوم نیز با اقدامات پلیسی خاص شناسایی و از محل سکونت وی تعدادی کارت بانکی خام و دستگاه اسکیمر کشف شد. در روند رسیدگی به موضوع، متهم به بزه ارتکابی خود اعتراف و اعلام داشت تا به حال اطلاعات تعداد 38 عدد از کارت عابر بانک شهروندان را کپی کرده است.

وی گفت: در نهایت متهمین جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا فرستاده شدند.

سرهنگ کوره بلاغی با اشاره به اینکه یکی از راه های جلوگیری از افتادن در دام کلاهبرداران، انجام امور بانکی توسط خود فرد است، به شهروندان توصیه کرد: جهت استفاده از دستگاه‌های Pos کارت‌های عابر بانک خود را در اختیار فروشنده قرار نداده و از اعلام رمز خودداری کنید.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی ادامه داد: در هنگام انجام عملیات پرداخت از طریق دستگاه‌های کارت خوان شهروندان باید دقت کنند که دستگاه کارت خوان سالم باشد و شکستگی یا چسب خوردگی نداشته باشد، همچنین هیچ قطعه اضافه‌ای به دستگاه کارت خوان متصل نباشد.

وی ادامه داد: شهروندان در صورت مواجهه با مشکلاتی در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت ارتباطات مردمی به پلیس اعلام کنند.

انتهای پیام