دولت نقشه دشمن برای گسترش ایران‌هراسی را خنثی کرده است


معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: دولت از طریق تعامل مثبت با کل دنیا، نقشه دشمن برای گسترش ایران‌هراسی را خنثی کرده است.

به گزارش فسیل، «رحیم شهرتی‌فر» در سفر به شهرستان خداآفرین و در ملاقات با مردم این شهرستان در مسجد جامع شهرخمارلو، اظهار کرد: امروزه دولت با هزینه و حجم بالای سرمایه‌گذاری در منطقه مرزی خداآفرین، درصدد کاهش شکاف توسعه‌یافتگی بین مناطق بوده و سیاست و رویکرد عملی دولت، حرکت به سمت توسعه متوازن و تحقق آن در جامعه است. برنامه‌ریزی در همه حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، لازمه تحقق توسعه متوازن، است.

وی با اشاره به این‌که در توسعه متوازن، باید مسایل اقتصادی و معیشت مردم مورد توجه قرارگیرد، گفت: چالش‌های مربوط به گرانی‌های اخیر را متأثر از مسایل بین‌المللی بوده و بر اساس سیاستگذاری کلان کشور، دولت از طریق تعامل مثبت با کل دنیا نقشه دشمن برای گسترش ایران‌هراسی را خنثی کرده است. 

وی در ادامه تصریح کرد: مشکلات اقتصادی در آذربایجان‌شرقی در مقایسه با سایر استان‌ها، قابل تحمل‌تر است و اشتغال و بیکاری ابرچالش کشور بوده و تنها راهکار آن جذب سرمایه‌گذار در کنار استفاده از اعتبارات و امکانات محلی است.

شهرتی‌فر استقامت در برابر چالش‌ها و مدیریت مشکلات داخلی را تنها راهکار در جنگ بین اقتدار و ضعف در سیاست خارجی دانست و افزود: مسایل اقتصادی، بیکاری جوانان به‌ویژه تحصیلکردگان و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، اساسی‌ترین سختی‌ها در داخل کشور هستند.

وی در ادامه گفت: دولت برای کنترل بحران، برنامه‌ریزی کرده است و بر این اساس در تأمین نیازهای جامعه به ویژه کالاهای اساسی، هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی با ابراز امیدواری برای تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها، بر همراهی و کمک مردم تأکید و اظهار کرد: باید با خائنان، فاسدان و سوءاستفاده‌کنندگان از شرایط موجود برخورد جدی و شدید شود.

وی افزود: امروزه مراقبت، هم وظیفه دولت و هم دستگاه قضا و سازمان‌های نظارتی است تا با محتکران کالاها در جامعه برخورد جدی شود.

شهرتی‌فر همچنین با بیان این‌که همه نهادها و سازمان‌ها با هماهنگی یکدیگر و توجه به خواسته‌ها، رفع نیازهای مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند تا مشکلات جامعه کاهش یابد، یادآورشد: به‌منظور توسعه، باید رفاه مردم تأمین شود و مسئولان در جهت تأمین رفاه مردم، خواسته‌ها و نیازهای آنان را شناسایی کنند.

وی در ادامه با بیان این‌که در کلان‌شهرها، آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و مسایل مربوط به حقوق شهروندی تهدید بزرگی محسوب می‌شود و دولت به‌منظور کاهش آن، برنامه‌ریزی کرده است، گفت: تخصیص مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان از سوی استانداری برای مطالعه گروه‌های علمی و آموزشی در همه شهرستان‌ها در راستای ارائه راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله این برنامه‌ها به شمار می‌آید.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان، مسایل عمران و آبادانی روستاها به‌ویژه درحوزه زیرساخت را از عمده سئوالات مردمی در این دیدار نام برد و گفت: مشکلات مطرح شده برای کاهش و حل آن‌ها هم به استاندار و در جلسه شورای اداری استان منعکس می‌شود.

فرماندار خدافرین نیز در ادامه، کشاورزی، گردشگری، آب و راه و حمل و نقل جاده‌ای و ریلی را چهار هسته کلیدی سند توسعه این شهرستان، برشمرد و افزود: 26هزار هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان وجود دارد.

اسدپور با اشاره به سد خداآفرین و پروژه‌های آن گفت: تاکنون 1500 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است و این سد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین با بیان این‌که برق این شهرستان تنها دو مگاوات است و مشکلات قطعی مکرر وجود دارد از ساخت دو نیروگاه برق با تولید سالانه 200 مگاوات نیوز داد.

وی با بیان این‌که این شهرستان 22 اثر ثبت شده و 12 اثر ملی ثبت شده دارد، گفت: پل‌های تاریخی خدافرین با اعتبار 300 میلیون تومان در سال، مطالعه و مرمت می‌شوند و برای مرمت و بهسازی عمارت وینق نیز 700میلیون تومان هزینه شده است.

فرماندار خداآفرین در ادامه با اشاره به اقدامات و عملکرد دولت تدبیر و امید در این شهرستان اظهار کرد: پیش از این دولت، فقط 10درصد مردم از نعمت گاز برخوردار بودند، اما در دولت تدبیر و امید، این میزان به 90 درصد رسیده است که با گازرسانی به 37 روستای دیگر در سال آینده تمام روستاهای این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

وی یادآور شد: امسال همچنین 27 میلیارد ریال اعتبار در حوزه آبرسانی روستاها به این شهرستان اختصاص یافته است.

انتهای پیام