ذوب آهن – پدیده تکرار می شود/ سپاهان میزبان شهرداری ماهشهربه گزارش فسیل، مراسم قرعه کشی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی، یادواره آزادسازی خرمشهر در فصل ۹۸-۹۷ با حضور سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ، امیرحسین روشنک مسئول جام حذفی و امیر حسین فراهانی مسئول لیگ سه و برخی از نمایندگان ۳۲ تیم شرکت کننده در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار شد. بر اساس این قرعه کشی تیم‌ها حریفان خود را شناختند.  

با توجه به دیدار پرسپولیس با نساجی و مسابقه استقلال تهران با نفت مسجد سلیمان در هفته ششم زمان مسابقات این چهار تیم در مرحله یک شانزدهم نهایی بعدا مشخص خواهد شد و مسابقات این مرحله قرار است طی روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور برگزار شود.

از نکات قابل توجه این قرعه کشی، رویارویی دوباره ذوب آهن و پدیده است که در مدت زمان کمتر از یک ماه بار دیگر مقابل یکدیگر قرار می گیرند. تیم فوتبال ذوب آهن در هفته ششم لیگ برتر در فولادشهر مغلوب این تیم شده و می بایست بار دیگر در همین ورزشگاه از شاگردان یحی گل محمدی میزبانی کند.

همچنین شاگردان امیر قلعه نویی هم می بایست در ورزشگاه نقش جهان از شهرداری ماهشهر پذیرایی کنند. شهرداری ماهشهر با شکست ۲ بر یک فولاد نوین اهواز به این مرحله رسیده و در لیگ آزادگان از دو بازی هیچ امتیازی کسب نکرده است.

در ادامه سایر مسابقات مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی را می خوانید:

نساجی – شاهین لردگان

ملوان – سپیدرود

پدیده ملک شاهی ایلام – مس کرمان

نفت آبادان – تراکتورسازی تبریز

استقلال جنوب تهران- مقاومت تهران

سپاهان – شهرداری ماهشهر

چوکا تالش – داماش گیلانیان

سایپا – سردار بوکان

سیراف کنگان بوشهر – خونه به خونه بابل

 ذوب آهن – پدیده مشهد

پرسپولیس – نود ارومیه (تاریخ این بازی بعدا مشخص می شود)

ستاره کاسپین بابل – ماشین سازی تبریز

پیکان – پارس جنوبی جم

 نفت مسجد سلیمان – استقلال -(تاریخ این بازی بعدا مشخص می شود)

استقلال خوزستان – شاهین بندر انزلی

فولاد خوزستان – مس شهر بابک

تیم‌هایی که در این مرحله انصراف می‌دهند، تا دو سال از حضور در جام حذفی محروم خواهند شد ومرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ۱۲ و ۱۳ مهرماه برگزار می شود که بعد از اتمام مسابقات مرحله یک شانزدهم نهایی قرعه کشی آن مرحله انجام خواهد شد.