راز موفقیت هر فردی به هدف و شناخت خود بستگی دارد

راز موفقیت هر فردی به هدف و شناخت خود بستگی داردرتبه دوم کنکور تجربی سال 97 گفت: راز موفقیت هر فردی به هدف و شناخت خود از وضعیت، بستگی دارد.

علی عبدلله زاده در گفت‌وگو با فسیل، در خصوص روند موفقیت‌هایی که در کنکور 97 به دست آورده است، اظهار کرد: در ابتدا هدف خودم را از سال دوم و سوم مشخص کرده بودم، اینکه چه انتظاری از خودم دارم و در این راه می‌بایست شناخت کاف ی از خودم پیدا می‌کردم تا بتوانم ایرادهای خود رفع نمایم و بدانم که در چه سطحی هستم تا بتوانم خود را ارتقا دهم و بنده توانستم در این مدت از خود شناخت کافی به دست آورم و این امر منجر به موفقیت من در کنکور سال 97 بود.

وی با بیان اینکه شرکت در آزمون‌های آزمایشی باعث شناخت فرد از خود می‌شود، عنوان کرد: باید در هر آزمون وضعیت خود را تحلیل کنیم و بعد از اتمام درس بررسی از خودمان داشته باشیم تا متوجه شویم که چرا سوالی را درست و یا غلط جواب دادیم.

رتبه اول رشته زبان کنکور سراسری سال 97 در خصوص اهمیت کلاس‌های آموزشی، تصریح کرد: آزمون‌های آزمایشی قطعا کمک می‌کند و نیاز است اما کلاس‌های خارج از مدرسه بستگی به داوطلبان دارد و من از این کلاس‌ها و معلم خصوصی استفاده نکردم اما بعضی‌ از افراد که از کلاس‌ها استفاده کرده بودند، می‌گفتند که تاثیرگذار بوده و برای عده‌ای می‌تواند مفید و در مقابل ممکن است اثری نداشته باشد.

عبدالله زاده عنوان کرد: برای اینکه هر فردی در درس  و کار خود موفق باشد لازم است که هدف مشخصی داشته باشد و سعی کند در آن راهی که قدم می‌گذارد شناخت کافی داشته باشد و حتما برای کارهایی که انجام می‌دهد ارزیابی از خود انجام دهد و همچنین تلاش هم که پای ثابت این مسیر است.

وی خاطرنشان کرد: من قصد دارم در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه تحصیل دهم و با توجه به اینکه رشته‌های نظری اشباع شده، برای نفرات برتر فرقی نمی‌کند چراکه این افراد جایگاه خود را در هر جا و مکانی خواهند داشت و برای من بازار کار بسیار مهم است.

رتبه دوم رشته تجربی کنکور سراسری اضافه کرد: اینکه گفته می‌شود امکانات در شهرستان تربت حیدریه با محدودیت‌هایی مواجه است، بنده احساس نمی‌کنم امکاناتی محدود باشد و هر شهرستان به اندازه خود دارای امکاناتی است و من در این شهرستان هیچ کمبودی را احساس نکردم.


انتهای پیام