راه اندازی شعبه مجمع جهانی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی در کرمانشاه


شعبه مجمع جهانی و ملی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی درکرمانشاه راه اندازی شد.

فیروز ناصری، رئیس مجمع هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی کرمانشاه در گفت و گو بانیوزنگار فسیل بااشاره به راه اندازی مجمع استانی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی طی سال های گذشته، اظهارکرد: پس از پیگیری های مکرر موفق شدیم با مجوز وزارت کشور و اداره کل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه شعبه مجمع جهانی و ملی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی را در استان راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: کرمانشاه ششمین استانی در کشور است که موفق به راه اندازی شعبه مجمع جهانی هنرمندان وصنتعگران صنایع دستی شد.

رئیس مجمع هنرمندان وصنعتگران صنایع دستی کرمانشاه به اهداف راه‌اندازی این مجمع اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این مجمع در تلاشیم تا بانک اطلاعاتی صنعتگران صنایع دستی استان که یکی از نیازهای کنونی این حوزه است را ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: در نظر داریم به منظور ایجاد بازار فروش مناسب برای هنرمندان صنایع دستی کرمانشاه در سطح شهرستان های استان نمایشگاه های ویژه صنایع دستی را بصورت منظم برپا کنیم.

ناصری بر لزوم حمایت از شکل گیری نهادها و تشکل های مربوط به حوزه صنایع دستی تاکید کرد و گفت: تعامل با ادارات و ارگان‌ها در ارتباط با حوزه صنایع دستی، ایجاد هلدینگ صنایع دستی، تلاش درجهت شناساندن صنایع دستی به جامعه، ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی، تلاش در جهت قانون‌گذاری در فراکسیون صنایع دستی و فرش مجلس شورای اسلامی از دیگر اهداف مجمع هنرمندان استان کرمانشاه است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین توسعه تعاونی‌های صنایع دستی شهری و روستایی و نیز ساماندهی صنایع دستی روستایی و عشایری را در دستور کار قرار خواهیم داد.

رئیس مجمع هنرمندان وصنعتگران صنایع دستی کرمانشاه تاکیدکرد: استان کرمانشاه حدود 5000 تا 6000 هنرمند حوزه صنایع دستی داردکه از این تعداد حدود 2000 نفر فعال هستند.

انتهای پیام