رشد ۵۰ درصدی تکواندو اصفهان در مقایسه با سه سال گذشتهاکبر سعیدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فسیل در مورد عملکرد هیأت تکواندو استان در سال ۹۶، اظهار کرد: هیأت تکواندو استان اصفهان در سال ۹۶ موفق به کسب ۱۱ کاپ تیمی در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور در دو بخش آقایان و بانوان شد که این رقم در سال ۹۵، هشت کاپ بوده است. کسب بیش از ۹ مدال برون‌مرزی در تورنمنت‌های مختلف آسیایی و جهانی در دو بخش آقایان و بانوان از دیگر افتخارات کسب شده توسط تکواندوکاران استان اصفهان در سال ۹۶ بوده است.

دبیر هیأت تکواندو استان اصفهان تصریح کرد: دعوت از دو تکواندوکاران آقا به اردوی تیم ملی بزرگسالان، همچنین دعوت از سه تکواندوکار آقا و سه تکواندوکار خانم به تیم ملی پومسه از دیگر موفقیت‌های کسب شده در سال ۹۶ برای هیأت تکواندو استان اصفهان بود که امیدوار هستیم به رشدی بالای ۳۰ درصد در سال ۹۷ برسیم. در مسابقات آزاد هیانگ قهرمانی کشور آقایان، تیم اصفهان بر سکوی قهرمانی ایستاد و همچنین پنج تکواندوکار از استان اصفهان به اردوی تیم ملی هیانگ دعوت شد.

سعیدزاده در مورد مشکلات تکواندو اصفهان گفت: از مشکلات مالی که عمده‌ترین مشکلات هیأت تکواندو استان اصفهان است بگذریم، عدم در اختیار داشتن مکانی مخصوص برای برآورده کردن انتظارات تکواندوکاران اصفهان دومین مشکل این هیأت است چراکه خانه تکواندو جوابگوی تعداد زیاد تکواندوکاران اصفهان نیست و به همین دلیل دست نیاز به سمت اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان، شهرداری و شورای شهر اصفهان دراز کرده‌ایم.

دبیر هیأت تکواندو استان اصفهان با تشکر از سازمان ورزشی شهرداری اصفهان به خاطر در اختیار گذاشتن سالن ورزشی کوثر عاشق آباد در اختیار هیأت تکواندو اصفهان در سال ۹۶، اضافه کرد: اگر امسال هم این سالن در اختیار هیأت تکواندو اصفهان قرار گیرد کمک زیادی به ما خواهد کرد چرا که برای برگزاری دوره‌های هماهنگی مربیان با مشکل مکان روبه‌رو هستیم.

سعیدزاده خاطرنشان کرد: هیأت تکواندو استان اصفهان اعلام آمادگی خود برای میزبانی دوره‌های مختلف داوری، مربیگری و همچنین میزبانی از مسابقات قهرمانی کشور پومسه و کیوروگی را به فدراسیون تکواندو کرده است و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا هرکدام از این میزبانی‌ها به استان اصفهان واگذار شد در حد نام اصفهان برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش و همکاری همه مسئولان هیأت تکواندو استان اصفهان باعث رقم خوردن موفقیت‌های هیأت در سال گذشته شد، افزود: از ابتدای حضور فرهاد رستم شیرازی در هیأت تکواندو استان اصفهان تا الان که در سال چهارم ریاست وی هستیم، شاهد رشدی بیش از ۵۰ درصد در هیأت تکواندو استان بوده‌ایم و امیدوار هستیم اصفهان در سال ۹۷ جایگاه اصلی خود در تکواندو کشور را به دست آورد.