سهم کم بانوان در استخدامی‌های لرستان

سهم کم بانوان در استخدامی‌های لرستاناستاندار لرستان با اشاره به سهم کم بانوان در استخدامی‌های استان بیان کرد: باید به لحاظ به کارگیری نیروی انسانی و مدیران، سهم جوانان و بانوان افزایش یابد و از ابتدای ورود خود به استان این موضوع را لحاظ کرده‌ایم.

به گزارش فسیل، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار کرد: در ساختار و تشکیلات سازمان موضوعاتی مانند ترمیم نیروی انسانی، ترکیبات جنسیتی و سنی مدنظر است.

خادمی با بیان اینکه در حوزه معاونت‌ها از جوانان استفاده شده است، ادامه داد: همچنین در فرمانداری‌های استان اغلب از بانوان به کارگیری شده است. در حوزه مدیران نیز تا حد توان از نیروی بانوان استفاده خواهد شد کمااینکه در همین دوره ۴ تا ۵ مدیرکل زن داریم. از شورای اداری تقاضا می‌شود که به دنبال دلایلی برای اجرای بخشنامه استفاده از نیروی جوان و بانوان باشند و به دنبال بهانه‌گیری برای عدم اجرا نباشند.

خادمی در رابطه با بحث به کارگیری ایثارگران گفت: متاسفانه بعضی از دستگاه‌ها رعایت نمی‌کنند درحالیکه قرار است طی برنامه ششم توسعه در بحث نیروهای شرکتی و خصوصی نیز استفاده از آنان الزام شود.

استاندار لرستان به موضوع به کارگیری نیروهای شرکتی نیز اشاره کرد و افزود: به بازرسی سازمان تاکید کرده‌ایم که در این رابطه ضابطه‌ها رعایت شوند چراکه نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها خواهند ماند.

وی با بیان اینکه عدم تعادل و بی‌عدالتی‌ در پرداختی‌ها باید رفع شود، تصریح کرد: هم‌اکنون بی‌عدالتی در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد و بین پرداختی دو فرد با کارهای مشابه در دستگاه‌های مختلف، تفاوت زیادی وجود دارد. امیدواریم با حمایت سازمان اداری و استخدامی کشور این قانون اصلاح شود و سیستمی را طراحی کنند که باعث ایجاد عدالت بین دستگاه‌ها شود.

استاندار لرستان با اشاره به پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا گفت: در بین استان‌های مشابه، احساس می‌شود که لرستان از قلم افتاده شده که این مورد باید اصلاح شود.
انتهای پیام