سوغات یک امتیازی با درخشش عالمه/ سپاهان همچنان روی لبه تیغخبرگزاری فسیل

هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس

دیداری تیم‌های تراکتورسازی و سپاهان

ورزشگاه: یادگار امام (ره) تبریز

تماشاگر: حدود ۵ هزار نفر

اخطار: علی طاهران (دقیقه ۵۲) و محمد ابراهیمی (دقیقه ۸۳) از تراکتورسازی- مهدی شریفی (دقیقه ۸۷) از سپاهان

اخراج: عزت الله پورقاز (اخراج مستقیم- دقیقه ۹۰) از سپاهان

گل ها: دانیال اسماعلی‌فر (دقیقه ۴۵) برای تراکتورسازی- مهدی شریفی (دقیقه ۷۱) برای سپاهان

تراکتورسازی: جوردی آلمیدا، محمد نادری، محمدرضا مهدی زاده ، محمد ایران‌پوریان، رضا شربتی، علی طاهران (۷۷- احسان پهلوان)، مهدی مهدی پور، مهدی کیانی، دانیال اسماعیلی فر (۶۸- محمد ابراهیمی)، فرزاد حاتمی و ارسلان مطهری

سرمربی: ارطغرول ساغلام

سپاهان: ابراهیم عالمه، حسن جعفری، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، سعیدآقایی، حامد بحیرایی (۸۴- عزت الله پورقاز)، علی کریمی، رضا میرزایی (۵۹- رضا دهقانی)، مهرداد محمدی (۴۶- جلال الدین علیمحمدی)، مهدی شریفی و ساسان انصاری

سرمربی: منصور ابراهیم‌زاده

داور: وحید کاظمی، علی میرزابیگی، علی اکبر نوری و علی احمدی

شرح بازی:

دو تیمی که در جدول رده بندی با اختلافی دو امتیازی همسایه بودند در حالی برابر یکدیگر قرار می‌گرفتند که ۳ امتیاز دیدار می‌توانست خطر سقوط را تا حدود زیادی از تیم برنده دور کند. بازی با مالکیت توپ بیشتر تراکتورسازی آغاز شد و سپاهان با بازی بسته و دفاعی قصد در مدیریت بازی در نیمه نخست داشت. هرچند سپاهان یکی دو موقعیت خوب روی ضد حمله و ضربه ایستگاهی داشت اما این تراکتورسازی بود که در آخرین دقیقه نیمه نخست به گل رسید تا برنامه‌های منصور ابراهیم‌زاده خراب شود و در نیمه دوم سپاهان برای به تساوی کشاندن بازی تلاش کند.

با توجه به افت بدنی تراکتورسازی که ناشی از بازی‌های فشرده این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بود انتظار می‌رفت سپاهان در نیمه دوم نتیجه را جبران کند که این اتفاق نیز رخ داد و سپاهانی‌ها که دو بار روی ارسال از کناره‌ها و ضربات سر خطرناک ظاهر شده بودند در دقیقه ۷۱ با ضربه سر مهدی شریفی گل تساوی را به ثمر رساندند.

در ۲۰ دقیقه پایانی بازی سپاهان این شانس را داشت که حتی بازی را به سود خود به پایان برساند اما منصور ابراهیم زاده ریسک نکرد و در دقایق پایانی با ارائه یک بازی منطقی یک تساوی با ارزش را از تبریز به سوغات آورد.

شرح گل‌:

۰-۱ (دقیقه ۴۵- تراکتورسازی)- توپ در پشت محوطه جریمه سپاهان به اسماعیلی‌فر رسید که او با یک مهار سینه و ضربه سنگین دروازه سپاهان را باز کرد.

۱-۱ (دقیقه ۷۱- سپاهان)- فرار ساسان انصاری و ارسال او از سمت راست با ضربه سر شریفی همراه شد تا دروازه تراکتورسازی باز شود.

دقایق حساس:

دقیقه ۹- دفع ناقص مدافعان سپاهان در تیر مقابل موقعیت را برای مطهری فراهم ساخت اما ضربه بی دقت مطهری از درون محوطه راهی اوت شد.

دقیقه ۱۷- حرکت انفرادی ساسان انصاری در محوطه جریمه تراکتورسازی با ضربه زمینی بسیار خطرناک او همراه شد که توپ با فاصله‌ای کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۰- ضربه ایستگاهی خطرناک مهدی‌پور پس از برخورد به دیوار دفاعی با فاصله‌ای کم از کنار دروازه سپاهان راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۰- ضربه ایستگاهی خطرناک علی کریمی با ساییدن به تیر افقی دروازه تراکتورسازی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۷- ارسال حسن جعفری از سمت راست با ضربه سر خطرناک انصاری همراه شد که توپ به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۶۳- ارسال دهقانی از سمت چپ با ضربه سر خطرناک شریفی همراه شد که توپ در دستان دروازه‌بان تراکتورسازی قرار گرفت.

دقیقه ۶۶- ضربه سنگین علیمحمدی از پشت محوطه جریمه تراکتورسازی در دستان مارتینز قرار گرفت.

دقیقه ۹۰+۴- بازی مستقیم یاران تراکتورسازی در نهایت به تک به تک شدن ابراهیمی با دروازه‌بان سپاهان منجر شد که ضربه خوب ابراهیمی را ابراهیم عالمه برگشت داد تا یک امتیاز به لطف این فوق واکنش نصیب سپاهان شود.

اتفاق ویژه:

عزت الله پورقاز که در دقیقه ۸۴ وارد میدان شده بود تنها ۶ دقیقه پس از ورودش به دلیل خطای شدید با کارت قرمز مستقیم داور اخراج شد.

بهترین بازیکن:

ابراهیم عالمه با چند واکنش خوب بخصوص واکنش ثانیه آخر بهترین بازیکن میدان بود.