شرکت توسعه و تجهیز اعتبار کافی ندارد، ما هزینه ها را متقبل می شویمبه گزارش خبرنگار فسیل، حمیدرضا عظیمی مدیر عامل کارخانه فولاد مبارکه بعداز ظهر امروز -پنجشنبه ۱۵ آذر ماه- با حضور در ورزشگاه نقش جهان از امکانات و روند آماده سازی این ورزشگاه و مسیرهای منتهی به آن باز دید کرد.

وی پس از بازدید در نشستی با مسعود تابش مدیر عامل، منوچهر نیکفر عضو هیئت مدیره و محمد سلطان حسینی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن پیگیری مشکلات این ورزشگاه، راه کارهای واگذاری سریع و قانونی این مجموعه از سوی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به مجتمع فولاد مبارکه را بررسی کرد.

مدیر عامل کارخانه فولاد مبارکه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار فسیل در خصوص شرایط کنونی ورزشگاه نقش جهان اظهار کرد: احداث این ورزشگاه یکی از آرزوهای دیرینه مردم اصفهان بود، در سال هایی که من در شهرداری اصفهان بودم این پروژه شروع شد و همه مسئولان از همان موقع دست به دست هم دادند تا حالا بتوانیم از بخشی از این پروژه بزرگ را بهره برداری کنیم.

وی افزود: البته اقدامات زیادی باید در جهت کامل کردن این مجموعه صورت بگیرد تا نفرات بیشتری بتوانند از امکانات این مجموعه استفاده کنند و ایمنی این مجموعه نیز تامین شود. امروز تصمیم گرفتیم که راهکارهای قانونی برای واگذاری دولتی این مجموعه را بیاندیشیم و همینطور ما نیز در شرکت فولاد مبارکه امکانات مالی را برای تکمیل این مکان تامین کنیم.

عظیمیان تصریح کرد: شرکت توسعه پروژه های زیادی را در سطح کشور داره و دولت نیز مشکلات مالی دارد. اما باید توجه داشته باشیم که حالا که شرکت فولاد مبارکه در حال تامین اعتبارات مالی برای این پروژه است، باید بن بست های قانونی جلوی راه این شرکت قرار نگیرد و مسیر ما تسهیل شود.

مدیر عامل کارخانه فولاد مبارکه تاکید کرد: اگر اعتبارات کافی در اختیار شرکت توسعه و تجهیز نیست و بودجه خود را می خواهند در مناطق محروم خرج کنند، ما مسئله مالی را متقبل می شویم ولی انتظار داریم که وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و تجهیز گرفتاری های قانونی را حل کنند و قرارداد واگذاری و بهره برداری از این ورزشگاه را به فولاد مبارکه انتقال دهند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای مسیرهای منتهی به ورزشگاه گفت: برای مسابقه بسیار مهم و جذابی که روز یکشنبه -۱۸ آذر ماه- برگزار می‌شود معاونین شرکت، مسئولان باشگاه و اداره ورزش و جوانان با همکاری یکدیگر با تلاشی جهادگونه و شبانه روزی در حال آماده سازی جاده‌های دسترسی به پارکینگ‌های مرتبط هستند تا هواداران عزیز ما که به ورزشگاه می‌آیند با سهولت بیشتری به ورزشگاه دسترسی پیدا کنند و رفت و آمدی ایمن داشت باشند.  

عظیمیان اضافه کرد: جاده های منتهی به ورزشگاه فعلا زیرسازی شده تا در آینده آسفالت شوند و به شکل خوبی در آیند. اگر لازم باشد، منابع مالی توسط فولاد مبارکه تامین می شود اما مرحله به مرحله روند آماده سازی تا پایان سال طی می‌شود و امیدواریم بتوانیم کار را خیلی شکیل و زیبا و با رعایت شرایط فنی به سرانجام برسانیم.

مدیر عامل کارخانه فولاد مبارکه در خصوص شرایط باشگاه سپاهان خاطر نشان کرد: سپاهان فقط به فوتبال خلاصه نمی شود و بقیه رشته های ورزشی هم مورد حمایت ما است و مدیریت و هیئت مدیره باشگاه نیز بسیار فعال است. ما حمایت می کنیم که هم فوتبال و هم بقیه رشته ها کمک مالی داشته باشند و به موفقیت برسند.

عظیمیان با ابراز رضایت از جایگاه تیم فوتبال سپاهان در لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: انتظارمان از تیم فوتبال این است که در همین جاییگاهی که اکنون قرار دارند بمانند و جابجا نشوند.