شفر: گل دوم تیام مثل گل محمد صلاح بود/ داور فوق العاده بود!به گزارش خبرنگار فسیل، وینفرد شفر در نشست خبری پس از دیدار استقلال و ذوب آهن اظهار کرد: قبل از بازی گفتم که ذهنیت و روحیه تیم من عالی است. در خیلی از باشگاه ها کار کرده‌ام وچنین چیزی ندیدم. ۲بازیکن خوب‌مان را از دست دادیم. می‌خواهم از هواداران مان تشکر کنم. با داشتن چنین هوادارانی سخت است که ببازید. آنها به شما قدرت می‌دهند.

وی ادامه داد: ذوب‌آهن خوب بازی کرد و بازی راحتی برای ما نبود بلکه بازی سختی را پشت سر گذاشتیم. آنها فقط یک موقعیت داشتند و شوت زدند و گل شد. در مرتبه بعد ما توپ را بیرون زدیم و ذوب‌آهن باید توپ را به ما پس می‌داد اما آنها آن توپ را به سمت ما شوت کردند اگر این توپ گل می‌شد منصفانه نبود که اینگونه بخواهند گل بزنند.

سرمربی استقلال درباره درخشش تیام در این دیدار بیان کرد: من با کامرون قهرمان جام ملت‌ها شدم و در جام جهانی حضور یافتم، تیام فقط یک بازیکن خوب نیست، او شخصیت بسیار خوبی دارد و همه بازیکنان او را دوست دارند. به خاطر گلی که او به ثمر رساند این مسئله را نمی‌گویم. قصد دارم با سرمربی سنگال تماس بگیرم و به او بگویم اگر می‌خواهد بدون تیام به جام جهانی برود این کار شدنی نیست. او یک دیوانه است. گل دوم تیام مثل گل محمد صلاح بود، او هم یک بازیکن آفریقایی است.

شفر با بیان اینکه باشگاه باید بداند ما وقتی سرمایه‌گذاری می‌کنیم برای کسب ستاره سوم استقلال است خاطرنشان کرد: سرمایه کمی روی تیام گذاشته شده اما او عملکرد بالایی داشته است. باشگاه باید در مسیری که من می‌گویم حرکت کند با این اتفاقات ما توانستیم به مرحله بعد صعود کنیم. می‌خواهم بازیکنان تیم مثل ابراهیمی، جباروف و غفوری در استقلال بمانند و امیدوارم باشگاه تمام تلاشش را در این مسیر انجام دهد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فسیل، مبنی بر اینکه آیا اختلاف دو تیم فقط تیام نبود؟ و چه نمره ای به تیم خود و تیام به صورت جداگانه می دهید تصریح کرد: تیام نمی‌تواند به تنهایی کاری کند، فوتبال یک کار تیمی است، ما یک بازیکن نداریم، ما یک تیم هستیم و برای همین موفق شدیم، ما مقابل ذوب‌آهن بازی کردیم، الان فقط از ایران و قطر دو تیم به مرحله بعد رفتند، فقط برای ایران این اتفاق افتاد که دو تیمش مقابل هم بازی کنند، چرا این مسئله برای قطر و عربستان تکرار نشد؟‌ این موضوعی است که AFC باید درنظر بگیرد، اگر ذوب‌آهن مقابل تیم دیگری بود شاید ما می‌توانستیم سه تیم ایرانی در مرحله بعد داشته باشیم. به داور تبریک می‌گویم، بازی قبلی را به یاد می‌آورید، او از یک کشور کوچک آمده بود، امروز ۸۰ هزار نفر در ورزشگاه بودند و داور فوق‌العاده بود.

سرمربی استقلال درباره صحبت‌های امیر قلعه نویی درباره اینکه فوتبال استقلال را بحرینی خوانده بود تصریح کرد: ما به اندازه کافی شاهد داریم، ۹ ماه است که حرفم را می‌زنم، همه شما سرمربی ذوب‌آهن را می‌شناسید، چیزی می‌خواهم درباره او بگویم، وقت ما خیلی کمتر از این است که بخواهیم راجع به صحبت‌های او پاسخی بدهیم.

شفر درباره اینکه تیام به باشگاه اعلام کرده ۲۰۰ هزار دلار بابت رضایت‌نامه‌اش به باشگاه پرداخت می‌کند و پیشنهاد خوبی دارد، گفت: این مسئله خیلی مهم است که در مورد آن صحبت کنیم، قبلاً هم گفتم، در ایران خاویار،‌ فرش، کباب، نفت و شایعات زیاد هستند.

وی درباره اینکه آیا تیام فصل آینده در استقلال حضور خواهد داشت یا خیر بیان کرد: شاید یوونتوس آن را از ما پس بگیرد، ما در اینجا فقط شایعه داریم.

سرمربی استقلال در پایان گفت: می‌خواهم در مورد سرمایه‌گذاری استقلال صحبت کنم، امیدوارم هیأت مدیره به مدیرعامل باشگاه برای پول بیشتر کمک کند، تیام با توجه به کیفیتی که دارد رقم قراردادش پایین است، امیدوارم بتوانیم یکی دو بازیکن باکیفیت بالای دیگر را هم خریداری کنیم.