شکست قعر جدولی‌ها به نفع سپاهان/ سقوط سیاه جامگان قطعی شدبه گزارش فسیل، در ادامه رقابت‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال امروز چهار دیدار در شهرهای مختلف برگزار شد.

در یکی از حساسترین دیدارها دو تیم تهرانی سایپا و نفت به میزبانی سایپا به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با پیروزی ۴ بر ۲ سایپا به پایان رسید تا این تیم موقتاً به رتبه دوم جدول صعود کند و نفت همچنان در رده پانزدهم باقی بماند.

در دیگر دیداری که برای تیم‌های انتهای جدولی اهمیت زیادی داشت استقلال خوزستان در ورزشگاه غدیر اهواز میزبان گسترش فولاد بود. این دیدار در حالی با پیروزی ۲ بر یک گسترش فولاد به پایان رسید که رضا خالقی فر با به ثمر رساندن دو گل در دقایق ۱۰ و ۸۹ بهترین بازیکن زمین بود و نقش اساسی در ثبت این پیروزی برای تبریزی‌ها ایفا کرد.

شکست دو تیم انتهای جدولی استقلال خوزستان و نفت تهران شاید بهترین خبر برای تیم‌های نزدیک به منطقه سقوط مثل سپاهان، سپیدرود و پدیده باشد که فردا می‌توانند با خیالی آسوده به مصاف رقبایشان بروند.

امروز همچنین در ورزشگاه آزادی استقلال میزبان سیاه جامگان قعر جدولی بود. استقلال در نیمه نخست بازی خوبی از خود به نمایش نگذاشت و با تساوی بدون گل راهی رختکن شد در نیمه دوم بالاخره موفق به باز کردن قفل دروازه سیاه جامگان شد و در نهایت به پیروزی ۴ بر یک رسید. با این شکست سقوط تیم سیاه جامگان ۳ هفته مانده به پایان رقابت‌ها قطعی شد.

در آخرین دیدار امروز نیز تیم‌های پارس جنوبی جم و فولاد خوزستان به تساوی بدون گل رضایت دادند.

گفتنی است با پیروزی تیم‌های سایپا و استقلال برابر رقبایشان، ذوب آهن موقتاً دو پله در جدول سقوط کرد و چهارم شد. شاگردان قلعه نویی اگر فردا برابر سپیدرود پیروز شوند دوباره به رتبه دوم بازمی‌گردند.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر فردا با برگزاری ۳ دیدار به پایان می‌رسد.

نتایج امروز هفته بیست و هفتم لیگ برتر به شرح زیر است:

استقلال خوزستان یک- گسترش فولاد ۲

سایپا ۴- نفت تهران ۲

استقلال ۴- سیاه جامگان یک

پارس جنوبی جم صفر- فولاد خوزستان صفر