صدای خروس ها آرژانتین را بیدار نکرد


به گزارش خبرنگار فسیل، در اولین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، امروز از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه تیم‌های فرانسه و آرژانتین در ورزشگاه کازان با قضاوت علیرضا فغانی به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار در نهایت با پیروزی قاطعانه ۴ بر ۳ فرانسه به پایان رسید.

گل‌ها: گریژمان (دقیقه ۱۳- پنالتی)، پاوارد (دقیقه ۵۷) و امباپه (دقایق ۶۴ و ۶۸) برای فرانسه؛ دیماریا (دقیقه ۴۱)، مرکادو (دقیقه ۴۸) و آگوئرو (دقیقه ۹۰+۳)

اخطار: بلیز ماتوئیدی (دقیقه ۷۲)، بنجامین پاوارد (دقیقه ۷۳) و اولیویه ژیرو(۳+۹۰)  از فرانسه؛ مارکوس روخو (دقیقه ۱۱)، نیکولاس تالیافیکو (دقیقه ۱۹)، خاویر ماسکرانو (دقیقه ۴۳)، اور بانگا (دقیقه ۵۰) و نیکولاس اوتامندی(۳+۹۰) از آرژانتین

فرانسه: هوگو لوریس، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، انگولو کانته، کیلیان امباپه(۸۸- فلورین توون)، بلیز ماتوئیدی (۷۶- کورنتین تولیسو)، آنتوان گریژمان (۸۳- نبیل فکیر) و اولیویه ژیرو      

آرژانتین: فرانکو آرمانی، نیکولاس اوتامندی، مارکوس روخو (۴۶- فدریکو فاسیو)، گابریل مرکادو، نیکولاس تالیافیکو، خاویر ماسکرانو، اور بانگا، انزو پرز (۶۶- سرخیو آگوئرو) کریستین پاوون (۷۵- ماکسیمیلیانو مسا)، آنخل دی‌ماریا و لیونل مسی

حساس‌ترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در حالی آغاز شد که فرانسه بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۱۳ روی یک ضد حمله و سرعت بالای “امباپه” صاحب ضربه پنالتی شد که “گریژمان” این پنالتی را تبدیل به گل کرد. در ادامه فرانسه که با یک گل برتری در لاک دفاعی فرو رفته بود در لحظات پایانی نیمه اول با شوت مهار نشدنی “دیماریا” از فاصله‌ای ۳۰ متری گل تساوی را دریافت کرد.

اما در نیمه دوم این آرژانتین بود که ۳ دقیقه بعد از آغاز بازی روی شوت “لیونل مسی” که در بین راه به “مرکادو” برخورد کرد گل دوم را به ثمر رساند تا بر خلاف پیش بینی‌ها این آلبی سلسته باشد که پیش می‌افتد.

آرژانتین هرچه در فاز تهاجمی قوی بود در فاز تدافعی بسیار ضعیف عمل کرد و در ادامه فرانسه که نیاز به گل داشت ابتدا در دقیقه ۵۷ با گل فوق العاده زیبای “پاوارد” که با شوتی محکم از پشت محوطه جریمه حاصل شد بازی را به تساوی کشاند. تنها ۷ دقیقه بعد این “امباپه” بود که از سر درگمی مدافعان آرژانتین استفاده کرد و توپ سر در گم درون محوطه جریمه را تبدیل به گل سوم فرانسه کرد.

اما این پایان کار نبود و در حالی که آرژانتین برای به تساوی کشاندن بازی پیش کشیده بود روی ضد حمله سریع فرانسوی ها در دقیقه ۶۸ توسط “امباپه” برای بار چهارم دروازه خود را باز شده دید تا خیال خروس‌ها را بابت پیروزی راحت کند. آرژانتین در ادامه بازی فشار زیادی برای کم کردن اختلاف آورد که حاصل آن تنها یک گل در وقت‌های اضافه بود که “آگوئرو” آن را به ثمر رساند.

بدین ترتیب جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با شکست ۴ بر ۳ برای آرژانتین و لیونل مسی به پایان رسید. فرانسه با پیروزی در این دیدار منتظر برنده دیدار امشب اروگوئه و پرتغال خواهد بود.