صعود شگفت انگیز سامورایی‌ها به لطف کارت زرد کمتر!


به گزارش خبرنگار فسیل، در چارچوب رقابت‌های دور پایانی گروه H جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، امروز از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه تیم‌های ژاپن و لهستان در ورزشگاه ولگوگراد به مصاف هم رفتند که در نهایت ژاپن با وجود شکست یک بر صفر موفق شد به لطف کارت زرد کمتر در جایگاه دوم گروه قرار بگیرد و به مرحله بعد صعود کند.

گل: بدنارک (دقیقه ۵۹) برای لهستان

اخطار: ماکینو (دقیقه ۶۶) از ژاپن

ژاپن: کاواشیما، هیروکی ساکای، یوشیدا، ماکینو، ناگاتومو ، یاماگوچی، شیباساکی، گوتوکی ساکای، اوسامی(۶۵- تاکاشی اینوی)، اوکازاکی (۴۷- اوساکو) و یوشینوری موتو (۸۲- هاسبه)

لهستان: فابیانسکی، ینژیچیک، بدنارک، گیلیگ، برسیاسنکی، گورالاسکی، کریچیواک، گروسیکی، زیلنسکی (۷۹- تئودورژیک)، کورزاوا (۸۰- پژکو) و لواندوفسکی

ژاپن که با اندوخته ۴ امتیازی به مصاف لهستان رفته بود امیدوار بود با کسب حداقل یک امتیاز صعود خود را از گروه قطعی کند اما بازی برای سامورایی‌های آبی به خوبی پیش نرفت و آنها پس از اینکه در نیمه نخست عملکرد خوبی از خود به نمایش نگذاشتند در نیمه و در دقیقه ۵۹ روی یک ضربه ایستگاهی گل خوردند تا از حریفی که هر دو بازی قبلی خود را باخته بود عقب بیفتند.

ژاپن که با توجه به تساوی کلمبیا و سنگال در بازی همزمان تا آن لحظه حذف می‌شد پس از دریافت گل باید برای به تساوی کشاندن بازی تلاش می‌کرد اما یک ربع بعد با گلزنی کلمبیا در بازی همزمان، این ژاپن بود که در جدول به جایگاه دوم صعود کرد. آنها که در امتیاز، تفاضل گل، گل زده و بازی رو در رو با سنگال مساوی بودند تنها به دلیل ۲ کارت زرد کمتر نسبت به سنگال در ۳ بازی مرحله گروهی راهی مرحله بعد شدند.

بدین ترتیب ژاپن با کسب رده دوم در این گروه اولین تیم آسیایی صعود کرده به مرحله بعد نام گرفت و در مرحله یک هشتم نهایی باید به مصاف صدرنشین گروه G برود.