ضرورت آموزش تخصصی ناظران پیشگیری برای کاهش آسیب های اجتماعی


رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: رویکرد مردم در سامانه سجام (سیستم جامع اطلاعات مردمی) باید رویکرد پیشگیرانه از وقوع جرم باشد.

به گزارش فسیل، توکل حیدری در اولین همایش سامانه جامع اطلاعات مردمی (سجام) اظهار کرد: رویکرد مردم در سامانه سجام باید رویکرد پیشگیرانه از وقوع جرم باشد و آموزش مردم در اولویت کارها باشد تا آسیب‌ها به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه اطلاعات مردم و مشارکت‌های مردمی باید مدیریت شود و اطمینان خاطر برای مردم برای اجرای این طرح فراهم شود، افزود: ناظران پیشگیری باید آموزش های تخصصی و لازم را در راستای کاهش آسیب های اجتماعی ببینند تا اقدامات و اطلاعات لازم را در این زمینه طبقه بندی کنند.

حیدری افزود: مشکلات زیادی در حوزه دریاچه ارومیه، برداشت‌های غیرقانونی از سواحل رودخانه ها و بسیاری از موارد زیست محیطی در قالب ستاد حفاظت از بیت المال در دادگستری در حال رسیدگی است و همه این موارد با گزارشات مردمی و رسیدگی به سرانجام می رسد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه دشمن در صدد القای فرهنگ بی تفاوتی در کشور است، اظهار کرد: اگر مردم و مسئولان احساس مسئولیت بالایی نسبت به مسایل اجتماعی داشته باشند، می‌توان گام موثری را در کاهش آسیب‌ها برداشت.

وی گفت: طلاق و پیامدهای ناشی از آن افزایش آسیب‌های اجتماعی را به همراه دارد؛ لذا باید به این موضوع بیش از پیش توجه و اقدامات لازم انجام گیرد.

حیدری به نقش داوران در رسیدگی به دادخواست طلاق اشاره کرد و گفت: انتخاب داور در رسیدگی به پرونده های طلاق کم رنگ شده است، اما لازم است در کنار مشاور خانواده، داور نیز انتخاب شود.

انتهای پیام