فعالیت ۸۰۰ هیئت مذهبی در سیستان‌وبلوچستان

فعالیت ۸۰۰ هیئت مذهبی در سیستان‌وبلوچستانمدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان‌وبلوچستان گفت: در حال حاضر۸۰۰ هیئت مذهبی و بیش از ۶۰۰ مداح در سطح شهرستان‌های ۱۹ گانه استان فعالیت می‌کنند.

‌به گزارش فسیل- ‌حجت‌الاسلام عیسی بزمانی، در جمع نیوزنگاران بیان کرد: در حال حاضر، ۸۰۰ هیئت مذهبی و بیش از ۶۰۰ مداح در سطح شهرستان‌های ۱۹ گانه استان فعالیت می‌کنند‌.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: علاوه بر یک شورای هیئات مذهبی استانی، در ۱۳ شهرستان نیز شورای هیئات مذهبی و در ۶ شهرستان کانون مداحان و شعرای آئینی وابسته به تبلیغات اسلامی در حال فعالیت هستند‌.

وی اظهار کرد: تبلیغات اسلامی ارتقاء سطح علمی، دانش و آگاهی تشکل‌های دینی و همچنین هدایت، حمایت و نظارت بر عملکرد این تشکل‌ها را از وظایف اصلی خود می‌داند و در طول سال با برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی سعی بر ارتقاء دانش و بصیرت این قشر دارد‌.

بزمانی با بیان اینکه فعالیت هیئات مذهبی در مناسبت‌هایی همچون محرم، اربعین، فاطمیه و شب‌های قدر بیشتر می‌شود، افزود: حفظ شعائر دینی، گرامیداشت مناسبت‌های مذهبی و گسترش وحدت و انسجام اسلامی از مهمترین اهداف فعالیت هیئات مذهبی است.


انتهای پیام