قلعه نویی: به دنبال حفظ جایگاه ذوب آهن هستیم/ دو جلسه روانشناسی برای بازیکنان گذاشتیمبه گزارش فسیل، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار ذوب آهن و سپیدرود اظهار کرد: بعد از بازی خوبی که برابر الدحیل انجام دادیم و نتیجه را واگذار کردیم در این مدت کم از نظر روحی، روانی و آمادگی جسمانی شرایط خوبی نداریم. از بچه‌ها به خاطر بازی خوبی که انجام دادند ممنونم اما قانون نانوشته فوتبال است که اگر گل نزنید گل می‌خورید. در این چند روز روی مسائل روحی روانی کار کردیم و امروز دومین جلسه دکتر نقابیان روانشناس تیم است که با بچه‌ها برگزار می‌شود. بازیکنان یک مقدار خسته شده‌اند و از این رو دیروز و امروز برای آنها جلسه روانشناسی گذاشتیم.

وی ادامه داد: سپیدرود تیم خیلی خوب و ریشه داری است. آقای کریمی را خوب می‌شناسم و می‌دانم که صداقت دارد. یک سال با ایشان کار کردم و خوشحالم که صحبت‌هایی که ده سال پیش می‌کردم و به من انگ می‌زدند الان پشتوانه مردمی دارد. آن زمان همه چیز دست آنها بود.

سرمربی ذوب آهن خاطرنشان کرد: سپیدرود از روزی که آقای کریمی آمده متحول شده است، ضمن اینکه آقای نظر محمدی هم زحمات زیادی برای این تیم کشید. بازی‌های سپیدرود را پیگیری می‌کنم چون که شهر مادری من است. آنها در ساختار حمله و دفاع عملکرد مناسبی دارند اما ما هم ذوب آهن هستیم و به دنبال حفظ جایگاه و کسب ۳ امتیاز هستیم.

قلعه نویی تصریح کرد: واقعیت فوتبال از زمان شروع بازی است و تجزیه تحلیل ها و آنالیزهایی که به بازیکنان می‌دهیم در زمان شروع بازی به واقعیت تبدیل می‌شود.در بازی مقابل الدحیل روی گلی که خوردیم سه اشتباه بچه گانه داشتیم اما امیدوارم مسابقه فردا را پیروز شویم.

وی در واکنش به این سوال که چرا تعویض‌های ذوب آهن در چند بازی اخیر تکراری شده است گفت: این سوال کارشناسی شده نیست، چگونه در نیم فصل دوم بهترین تیم هستیم و در رده دوم جدول قرار داریم. شما با ما نیستید که ببینید موجودی ما چیست. بر اساس موجودیت تمرینات نفرات را درترکیب قرار می‌دهیم ، انرژی را تقسیم کردیم و بازیکنی مانند قاسم را با توجه به شرایط مصدومیتش و رجب زاده را با توجه به شرایط سنی اش به میدان می‌فرستیم.

سرمربی ذوب آهن در مورد شرایط اکبر ایمانی و اینکه او چه زمان به ترکیب تیم باز می‌گردد خاطرنشان کرد: اکبر ایمانی را آوردیم که به ما کمک کند اما از روزی که آمده مصدوم است و در تمرینات کم و بیش با ما بوده. در شهرآورد که به او بازی دادیم نتوانست به ما کمک کند و نه از نظر روحی و نه از نظر روانی شرایط ایده آل را نداشت که اگر به آن شرایط برگردد می‌تواند به ما کمک کند.

قلعه نویی ادامه داد: در دفاع چپ نتوانستیم بازیکن جذب کنیم و بوحمدان را در این پست بازی می‌دهیم یا دفاع آخر را به عنوان هافبک دفاعی بازی می‌دهیم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم و برای هر بازی که برای ما حکم فینال را دارد برنامه ریزی می‌کنیم. شرایط جدول به گونه ای است که نتایج بازی ها به هم مربوط هستند اما ما برای یک بازی برنامه ریزی می‌کنیم و بعد به بازی بعد و مدل بازی فکر می‌کنیم. امیدوارم نتیجه را مقابل سپیدرود بگیریم و روند خوبمان را ادامه دهیم.

وی اظهار کرد: آقای نقابیان بازیکنان را برای مسائل روحی و روانی آماده می‌کند. بعد از هر بازی بلافاصله تیم را ریکاوری می‌کنیم و مجبوریم از حوضچه آب یخ برای ریکاوری اسفاده کنیم. در لورکوزن ۲۰ سال پیش این موضوع را دیدم و در مرغوبکار اجرا کردم. ما از این دستگاه‌های خارجی نداریم که دما را به منفی ۱۰۰ درجه می‌رساند. فعلاً برنامه ریزی کردیم از نظر روحی، روانی و بدنی پیش برویم.

سرمربی ذوب آهن درباره غایبان تیمش در بازی فردا خاطرنشان کرد: مهران درخشان مهر، ربیع عطایا و خالد شفیعی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم و ولسیانی نیز به دلیل محرومیت غایب خواهد بود.