قول پرداخت حقوق خرداد کارگران گروه ملی تا یکشنبه

قول پرداخت حقوق خرداد کارگران گروه ملی تا یکشنبهمعاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: حقوق خردادماه کارگران گروه ملی فولاد ایران، روز شنبه و یکشنبه پرداخت می شود.

سید علی بحرینی مقدم در گفت‌وگو با فسیل اظهار کرد: با تغییرات در هیات مدیره و مدیرعامل کارخانه گروه ملی و اقاله شرکت گروه ملی به بانک ملی ایران و بعد از پیگیری های صورت گرفته، خوشبختانه حقوق خردادماه کارگران این کارخانه روز شنبه و یکشنبه پرداخت می شود. علاوه بر آن، برای راه اندازی خط تولید و تامین مواد اولیه از شرکت فولاد خوزستان، تقریبا مبلغ 200 میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به روند عرضه کالای شرکت فولاد خوزستان در بورس تصریح کرد: از روز شنبه با مجوز اخذ شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت، روزانه 2000 تن شمش از شرکت فولاد خوزستان تا سقف 40 هزار تن، خارج از بورس وارد کارخانه گروه ملی می شود و بعد از دو سال رکود و تعطیل بودن خط تولید، شاهد راه اندازی و تولید مجدد این کارخانه قدیمی خواهیم بود.

بحرینی مقدم با اشاره به مشکلات عدیده ای که این شرکت داشت، عنوان کرد: با پیگیری های انجام شده، گروه ملی بعد از ماه ها تعطیلی به حالت عادی و فعالیت دوباره بر می گردد و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و بدهی های این کارخانه از محل تولید انجام می شود. بلافاصله بعد از فروش محصولات، اولویت این شرکت، پرداخت حقوق به تاخیر افتاده پرسنل خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به افزایش قیمت محصولات نوردی، گفت: پیش بینی می شود با فروش این محصولات، مشکلات گروه ملی به صورت بنیادین حل شود و با توجه به ظرفیت پرسنل این شرکت قدیمی و به نام، آینده روشنی برای آن ها رقم خواهد خورد.
 

به گزارش فسیل، پیش از این، 6 شهریور، جمعی از کارکنان و کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالبات چند ماهه خود و تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید این شرکت مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

کارگران گروه ملی فولاد ایران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه 4 ماهه و همچنین تامین نشدن مواد اولیه لازم جهت راه‌اندازی دوباره خط تولید این شرکت تجمع و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

21 مردادماه امسال بود که مدیرعامل گروه ملی فولاد ایران از آغاز به کار مجدد یکی از خطوط کارخانه به صورت آزمایشی پس از گذشت حدود دو سال نیوز داده و گفته بود: با تامین مواد اولیه همه خطوط تولید شرکت که از نظر اقتصادی دارای توجیه هستند، آغاز به کار خواهند کرد.

انتهای پیام