میزبانی اصفهان از تور جهانی جودو برای اولین‌بارحمید عصارزادگان در گفت‌وگو با خبرنگار فسیل در مورد برگزاری تور جهانی جودو در اصفهان، اظهار کرد: فدراسیون جهانی جودو (ijf) هر ساله با هدف شناسایی، آموزش و ترویج ورزش جودو این رشته المپیکی اقدام به برگزاری تور آموزشی المپیکی جودو ویژه نونهالان و نوجوانان در ۱۰ کشور می‌کند که امسال ایران و اصفهان برای اولین‌بار میزبان این تور جهانی است.

وی با بیان اینکه اصفهان به دلیل دارا بودن آثار تاریخی برای برگزاری این تور انتخاب شده است، گفت: تور جهانی جودو از امروز (سه‌شنبه) به مدت دو روز در اصفهان با حضور سه قهرمان جودو المپیک (دو آقا و یک خانم) از کشورهای اسپانیا، فرانسه و هلند به همراه مربی و سرپرست و همچنین درخشان رییس فدراسیون جودو ایران و تیم همراه وی در اصفهان آغاز می‌شود.

رییس هیئت جودو استان اصفهان تصریح کرد: بانوی جودوکار المپیکی از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ در خانه جودو اصفهان برنامه آموزشی جودو ویژه بانوان برگزار می‌کند و از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه تا ۲۰ هم در میدان نقش جهان برنامه‌های مختلف آموزشی توسط این افراد ویژه عموم برگزار می‌شود.

عصارزادگان افزود: بازدید از اماکن تاریخی، تفریحی و گردشگری اصفهان از برنامه‌هایی است که برای این تور جهانی در نظر گرفته شده است.