نگرانی قلعه نویی از نگرش بازیکنان ذوب آهنبه گزارش خبرنگار فسیل،  امیر قلعه‌نویی بعد از پیروزی ۳ بر صفر مقابل سپیدرود در نشست خبری گفت: خدا را شکر در روزی که خیلی خوب بازی کردیم پیروز میدان بودیم، شرایط در هفته های پایانی لیگ سخت می‌شود و بازگشت تیم بعد از شکست سخت است. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که با همه وجودشان برای ذوب آهن کار می‌کنند.

وی اظهار کرد: شرایط سختی پیش رو داریم و امیدوارم سه بازی باقیمانده در لیگ برتر و بازی لیگ قهرمانان آسیا را با برتری پشت سر بگذاریم. به علی کریمی تبریک می‌گویم، او می‌تواند از مربیان خوب فوتبال ایران و آسیا باشد. سپیدرود فوتبال خوبی بازی کرد و از صمیم قلب آرزو دارم در لیگ برتر بماند. اول به خاطر شهر مادری ام و دوم اینکه کریمی مربی دوست داشتنی است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن افزود: از نگرش بازیکنانم ناراحتم، وقتی گل می زنیم انگار تیم پنجر می شود اما تیم های بزرگ بعد از گلزنی بازهم به دنبال گلزنی هستند.

قلعه نویی تصریح کرد: باید بازیکنان با همه وجود بازی کنند، آنها برای موفقیت تیم تلاش کرده اند و امیدوارم در آسیا و سه بازی باقی مانده لیگ برتر پیروز شویم که شرمنده هواداران نشویم. من تلاش کردم نگرش تیم را اصلاح کنم و امیدوارم مربی بعدی این مساله را ادامه بدهد. 

وی در خصوص بازی های باقی مانده لیگ برتر گفت:  اجازه بدهید تا فردا استراحت و ریکاوری کنیم، هر بازی حکم فینال را دارد و باید بازی به بازی جلو برویم. ریکاوری را از همین امروز شروع کردیم و فردا استراحت فعال داریم، کلیدی ترین بازی ما مسابقه با فولاد است که با تلاش می توانیم پیروز شویم.

امیر قلعه نویی در مورد داوری مسابقه گفت: داوری خوب بود و فکر می‌کنم یک پنالتی و اخراج به سود ما نگرفت، داوری خوب بود و این داور از نظر فیزیکی و فنی از داوران آینده دار فوتبال ایران است ضمن اینکه اشتباه داوری تاثیری در نتیجه نداشت.

سرمربی ذوب آهن در مورد اینکه فصل آینده این تیم می ماند یا نه اظهار کرد: از آقای آذری و هیئت مدیره و تشکر می‌کنم. فندانسیون خوبی در ذوب آهن درست کردیم، آمده ام که اثر گذار باشم نه اینکه توپ زدن یاد بدهم و فکر می‌کنم بعد از دو سال اثرگذار بودم. باید ببینم من را می‌خواهند یا نه تا بعد بگویم می‌مانم.

وی ادامه داد: بعید می‌دانم من را بخواهند من با هیچ تیمی مذاکره نکرده ام و هیچ تیمی هم با من مذاکره نکرده است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در خصوص شایعات مذاکره وی با باشگاه سپاهان گفت:  وجدانا مذاکره ای با سپاهان نداشتم، هرچند از نظر حرفه ای اشکالی ندارد. همیشه روزهای خوبی در اصفهان داشتم و امسال هم جز سال های خوب در اصفهان بود. اصفهان همیشه برای من خوب و خوش یمن بوده است. دو سال خوب در اصفهان داشتم اما این مرتبه یک ایراد داشت، آن زمان زاینده رود آب داشت و اکنون خشکیده رود شده است.