هدفم قهرمانی جهان است/ اسکواش به درسم کمک می‌کندمحمد چنگانیان در گفت‌وگو با خبرنگار فسیل در مورد کسب مقام‌ قهرمانی در مسابقات ایران جونیور و قهرمانی کشور، اظهار کرد: امسال چهارمین دوره حضورم در مسابقات ایران جونیور بود که توانستم مدال طلای این مسابقات را مجدداً به دست آورم. در دوره نخست این رقابت‌ها تا مرحله یک هشتم نهایی جدول توانستم بالا بیایم اما موفق به کسب مقام نشدم ولی از دوره دوم تا چهارم هر ساله بر سکوی قهرمانی این رقابت‌ها ایستادم.

وی ادامه داد: قطعاً رقبای من در ایران جونیور برای قوی‌تر شدن تلاش می‌کنند اما من هم پا به پای آن‌ها برای حفظ جایگاه قهرمانی‌ام تمرینات مستمری دارم و دست از تلاش بر نمی‌دارم.

چنگانیان با اشاره به کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های اسکواش قهرمانی کشور که اخیراً در تهران برگزار شد، گفت: چهارمین دوره‌ای بود که این مسابقات را تجربه می‌کردم و توانستم مدال طلایی که از دو دوره اخیر تا الان در این رقابت‌ها به دست آورده‌ام را امسال هم بر گردن بیندازم ضمن اینکه چهار سال پیش و در نخستین حضورم در این مسابقات مقام سوم را کسب کردم.

اسکواش‌باز قهرمان اصفهانی تصریح کرد: پنج سال است که ورزش اسکواش را شروع کرده‌ام و در این مدت توانستم عناوین مختلفی را در کارنامه ورزشی‌ام به ثبت رسانم که از این میان می‌توان به مدال نمادین مسابقات بین‌المللی اسکواش KL جونیور مالزی، مدال طلای مسابقات ایران جونیور، مدال طلای رقابت‌های قهرمانی کشور، مدال طلای مسابقات اصفهان جونیور و مقام‌های مختلف رقابت‌های استانی اشاره کرد.

وی با تأکید بر اینکه هدفم قهرمانی جهان است، خاطرنشان کرد: ورزش اسکواش را در کنار درس و مدرسه ادامه می‌دهم و مانعی برای پیشرفتم در تحصیل نیست. اسکواش بازی فکری است و به درس‌هایم به خصوص در درس ریاضی کمک می‌کند. این رشته باعث شده تا در زندگی هدف مشخصی را دنبال کنم و یاد گرفته‌ام که برای رسیدن به اهدافم برنامه‌ریزی داشته باشم.

چنگانیان در مورد مسابقات پیش‌رو گفت: تا آذر ماه که المپیاد استعدادهای درخشان کشور برگزار می‌شود مسابقه دیگری نداریم اما همچنان به تمریناتم ادامه می‌دهم و شرایط خوبی دارم و از مربی‌ام و هیئت اسکواش استان بابت تمامی زحماتی که برای موفقیت من می‌کشند، تشکر می‌کنم.