پرداخت هزینه شطرنج بازان قهرمان استان برای حضور در مسابقات کشوریمژگان کریمی در گفت وگو باخبرنگار فسیل، در رابطه با فعالیت های هیئت شطرنج درسال ۹۷ اظهار کرد: بر گزاری جام نوروز به میزبانی شهرضا، جام مسابقات کشوری شهید حججی در نجف آباد و مسابقات قهرمانی استان اصفهان در سال جاری از جمله برنامه هایی بود که امسال اجرا کردیم.

دبیر هیئت شطرنج استان اصفهان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه هیئت شطرنج برای شطرنج بازان آماتور چیست؟ تصریح کرد: هیئت شهرستان اصفهان همه روزه از ساعت ۱۷ باز است و گروه های مختلف می توانند با حضور در این هیئت از امکانات آن استفاده کنند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات شطرنج توسط آموزش و پروش استان ادامه داد: تعامل خوبی با آموزش و پرورش داریم و برگزاری مسابقات داخلی و کشوری را با هماهنگی هیئت انجام می دهند.

کریمی با اشاره به حمایت های هیئت از بازیکنان خاطر نشان کرد: هیئت شطرنج هزینه بازیکنانی که در مسابقات استان در رده های سنی مختلف قهرمان می شوند را در مسابقات کشوری را پرداخت می کند تا آنها با انگیزه بیشتری به فعالیت خود در شطرنج ادامه دهند.

دبیر هیئت شطرنج استان اصفهان با بیان اینکه چهار ملی پوش از استان اصفهان در مسابقات آسیایی حضور داشتند، گفت: استان اصفهان یکی از فعالترین استان ها در رشته شطرنج است، ضمن اینکه که در دوره های جدید، به شدت مورد استقبال خانواده ها قرار گرفته است. 

وی افزود: برای مسابقات جام ملت های آسیا دو ملی پوش آقا و دو ملی پوش خانم از اصفهان اعزام شدند که شاهین زنگنه، نیما جوانبخت، انوشا مسیان و طناز اردلی از ملی پوشان اصفهانی در مسابقات جام ملت های آسیا بودند. شاهین زنگنه مقام اول را در این مسابقات کسب کرد و هم اکنون نیز مسابقات جشنواره قهرمانی کشور در حال برگزاری است که چهار نفر آقا و هفت نفر خانم از اصفهان در این مسابقات شرکت کرده اند و تاکنون فرناز اسدی مقام سوم کسب کرده است.

کریمی با اشاره به حضور باشگاه های اصفهان در لیگ برتر شطرنج کشور، ادامه داد: در دو دوره ای که لیگ برتر شطرنج در سال ۹۵ و ۹۶ برگزار شده، تیم ذوب آهن توانسته در سال ۹۵ مقام دوم و در سال ۹۶ مقام چهارم را به دست آورد.